Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2017, 10:20

autor: AlexB

Recenzje pierwszego epizodu Life is Strange: Before the Storm - całkiem udany początek historii

W sieci pojawiły się recenzje pierwszego epizodu Life is Strange: Before the Storm. Wskazują one na to, że Deck Nine całkiem nieźle udało się oddać klimat pierwowzoru, a wstęp do historii stanowi obietnicę udanego sezonu. Nie zabrakło jednak kilku "narzekaczy".

Wczoraj na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4 zadebiutował pierwszy epizod Life is Strange: Before the Storm – prequela przebojowego tytułu z 2015 roku od studia DONTNOD Entertainment, stworzonego przez Deck Nine, w którym wcielamy się w postać Chloe Price i zgłębiamy meandry specyfiki jej znajomości z Rachel Amber. Choć do końca tej miniserii jeszcze daleko (jest ona zaplanowana na trzy odcinki główne i jeden dodatkowy, obecny w edycji Deluxe gry), część stron branżowych pokusiła się o pierwsze oceny i przemyślenia, rzecz jasna tylko na podstawie wydanego wczoraj epizodu Awake. Jak zatem wygląda powrót do Arcadia Bay w oczach krytyków? Jak się okazuje, całkiem nieźle.

Zderzenie z opiniami recenzentów czasem może okazać się dość bolesne. - Recenzje pierwszego epizodu Life is Strange: Before the Storm - całkiem udany początek historii - wiadomość - 2017-09-03
Zderzenie z opiniami recenzentów czasem może okazać się dość bolesne.

Średnia ocen pierwszego epizodu Life is Strange: Before the Storm w serwisie Metacritic wynosi obecnie 80/100 (na podstawie 8 recenzji, wersja na PlayStation 4). Dla porównania, pierwszy odcinek poprzedniczki może pochwalić się średnią na poziomie 75/100 (na podstawie 43 recenzji, wersja na PlayStation 4). Czym zatem początek miniserii od Deck Nine zasłużył na przychylność dziennikarzy? Większość z nich chwali fakt, że nowemu studiu udało się oddać ducha pierwowzoru. Chodzi przede wszystkim o klimat i ścieżkę dźwiękową. Uznania doczekał się również scenariusz, który dla części krytyków jest mroczny, depresyjny, emocjonalny, intrygujący, wypełniony niejednoznacznymi wyborami moralnymi (które, chociażby z powodu braku znanej z poprzedniej części opcji cofania czasu, potrafią być naprawdę trudne) i składa obietnicę udanego sezonu. Sama postać Chloe Price także zdobyła poklask dużej części recenzentów. Widzą ją oni jako twardą protagonistkę, do której szybko się przywiązujemy i której przemianę ogląda się z przyjemnością.

Zdaniem większości krytyków początek historii w Before the Storm wypadł całkiem nieźle. - Recenzje pierwszego epizodu Life is Strange: Before the Storm - całkiem udany początek historii - wiadomość - 2017-09-03
Zdaniem większości krytyków początek historii w Before the Storm wypadł całkiem nieźle.

Jednak nie wszyscy dziennikarze byli łaskawi dla pierwszego epizodu Life is Strange: Before the Storm. Wśród niezadowolonych przewija się opinia, że jak na razie w grze brakuje subtelności, a sam początek relacji między Chloe a Rachel sprawia wrażenie odrobinę wymuszonego. W konsekwencji elementy te wybijają odbiorcę z poczucia wiarygodności opowieści, przynajmniej jeśli chodzi o interakcje między bohaterami. Jeremy Penter z AngryCentauryGaming posunął się nawet do stwierdzenia, że pierwszy epizod Before the Storm jest po prostu „przestojem”, w którym prawie w ogóle nie ma gry, i fani poprzedniej odsłony mogą okazać się nim srogo zawiedzeni.

Jak będzie w dalszej części sezonu? Kolejny odcinek zadebiutuje za około 8-10 tygodni. Po jego premierze będziemy mieli odrobinę szerszy obraz tego, w którą stronę zmierza opowieść i czy zyska lub straci ona w oczach recenzentów.

Wybrane recenzje epizodu Awake gry Life is Strange: Before Storm