Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2016, 11:38

autor: MiqT

Problemy z polskim drzewkiem w World of Tanks i wtopa Overwatcha – Sieciowe Wieści (22/12/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o zawieszeniu prac nad World of Speed, niefortunnej skórce Mei w Overwatchu, kolejnych testach pirackiego MMO Cloud Pirates, a także zgrzycie wokół polskich czołgów w World of Tanks.

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o trzeciej turze beta testów gry o podniebnych piratach Cloud Pirates, wpadce ze świąteczną skórką w Overwatch oraz kolejnej konfrontacji pomiędzy deweloperem a społecznością graczy w World of Tanks.

Overwatch i strój skrojony nie na miarę

Problemy z polskim drzewkiem w World of Tanks i wtopa Overwatcha – Sieciowe Wieści (22/12/2016) - ilustracja #1

W większości gier MMO okres świąteczny to czas, w którym deweloperzy starają się przygotować dla graczy ciekawą ofertę. Podobnie miało być w Overwatch, tytule ze stajni amerykańskiego giganta branży gier z zamiecią w nazwie.

Na czas świąt Blizzard przygotował specjalne odzienie, w które można było ubrać Mei – postać, która włada mocami opartymi na zimnie i lodzie. Niestety deweloperzy poszli po linii najmniejszego oporu, tworząc strój, który był po prostu przemalowaną na barwy świąteczne zwykłą skórką Mei, a jedyna różnica polegała na dorzuceniu mikołajowej czapki. Prócz tego zmieniona została jedna z mocy Mei, która zamiast zamieniać się w bryłę lodu, tworzyła… bałwanka.

Na reakcję społeczności nie trzeba było długo czekać – wybuch niezadowolenia zalał forum gry. Sprawa była na tyle napięta, że postanowił interweniować sam reżyser gry, Jeff Kaplan, który przeprosił graczy za nieudany dodatek. Nadmienił też, że nie spodziewał się tak chłodnego przyjęcia skórki. Na koniec Kaplan zapowiedział, że na początku przyszłego roku studio postara się wynagrodzić ten zawód fanom. W jaki sposób – tego nie zdradził.

Trzecia odsłona beta testów Cloud Pirates

Cloud Pirates, tytuł od My.com, tworzony przez rosyjskie studio Allods Team, doczekał się kolejnej fazy beta testów. Co czeka na nas w najnowszym patchu?

Przede wszystkim wprowadzono system dostosowywania wizualnego statków (tzw. customizacji). Dzięki temu gracze mogą, w odpowiednich granicach oczywiście, wpływać na wygląd swojego okrętu – głównie przez zmiany kolorów burt, żagli czy flag. Prócz tego w grze pojawił się nowy system progresji załogi, dzięki któremu gracze mogą dostosować ją do swoich potrzeb. W skrócie – od teraz ekipa posiada punkty umiejętności i poziomy. Na koniec warto wspomnieć o przerobieniu systemu dilerów (otwiera to możliwość wybrania kilku nowych okrętów 1. poziomu) oraz zmianie drzewek umiejętności kapitanów.

Trzecia faza beta testów rozpoczęła się 21 grudnia. Gracze ciągle mogą zgłaszać swoją chęć do wzięcia udziału w testach pod tym linkiem.

World of Speed nie przyjedzie na czas

My.com, wydawca znany głównie z gry o czołgach Armored Warfare, poinformowało, że ich najnowszy tytuł, World of Speed, nie zostanie wydany w zakładanym terminie. Co więcej, gra została odstawiona na dalszy plan. Stawia to pytanie, czy tytuł MMO o wyścigach samochodowych w ogóle ujrzy światło dzienne?

Prócz samej gry, zamrożone zostało także forum o niej. Oznacza to, że użytkownicy nie mogą ani odpowiadać na istniejące posty, ani tworzyć nowych wątków. Jednocześnie informacje o grze zniknęły z oficjalnej strony My.com. Powodem takiego działania, według plotek i spekulacji społeczności, jest niespełnienie przez tytuł standardów, jakich oczekiwał wydawca.

Dla wielu krok ten jest jednoznaczny ze skasowaniem tytułu z portfolio dewelopera. Jeśli tak faktycznie się stanie, gra trafi na cmentarz obok innych gier wyścigowych MMO, które zostały skasowane, zanim świat mógł je zobaczyć.

World of Tanks

W World of Tanks ostatnio wiele się dzieje. Zacznijmy od czegoś miłego – z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, Wargaming rozpoczęło wydarzenie Holiday Ops, w którym gracze mogą przystroić swoją choinkę oraz ozdoboić specjalnego bałwana, nazwanego w grze Śnieżkomiotem.

Zarówno ozdoby na choinkę, jak i na śnieżną figurę, mają swój poziom. Gracz zaczyna przystrajanie od ozdób o poziomie 1, by ulepszać je aż do poziomu 5. Ozdoby te z kolei przekładają się na poziom całego pakietu, który maksymalnie może osiągnąć level 10. Same ozdoby zdobywa się realizując specjalne misje. Głównie są to proste zadania, jak bycie na określonej pozycji w meczu czy po prostu wygranie konkretnej liczby bitew. Gracze mogą również ulepszać ozdoby z tych już posiadanych. Połączenie pięciu dowolnych świecidełek tego samego poziomu daje bardziej zaawansowaną ozdobę, zaś fuzja pięciu ozdób 5. poziomu owocuje inną dekoracją z tego samego levelu. Zdobywanie kolejnych poziomów całego pakietu skutkuje specjalnymi nagrodami. Są to permanentne zniżki na nowe, szwedzkie niszczyciele czołgów, 4 żeńskie załogantki nacji szwedzkiej oraz multum sprzętu eksploatacyjnego i rezerw osobistych.

Wydarzenie Holiday Ops potrwa do 16 stycznia 2017 roku.

Problemy z polskim drzewkiem w World of Tanks i wtopa Overwatcha – Sieciowe Wieści (22/12/2016) - ilustracja #2

Prócz przyjemnych spraw, związanych ze świąteczną atmosferą, na forum gry pojawił się kolejny zgrzyt na linii deweloper – społeczność gry. Wielu graczy, głównie tych z Polski, czeka, aż w grze pojawi się nasze rodzime drzewo czołgów. Powstanie owej gałęzi zapowiadane jest od paru lat, jednak co rok twórcy tłumaczą się na inny sposób z niedotrzymania obietnicy.

W tym roku chyba coś w ludziach z Wargaming pękło, gdyż na kolejne pytanie: „kiedy polskie drzewko?”, padła bardzo gorzka odpowiedź. W skrócie pracownicy WG, którzy odpowiadali na pytania społeczności, zasugerowali, że drzewko zostało odłożone w produkcji, między innymi z powodu ciągłych pretensji i roszczeniowej postawy graczy z Polski. Chodzi o fakt, że nasza społeczność ciągle wymaga, zamiast dać coś od siebie.

Wargaming twierdzi, że ma problem z polskimi czołgami na poziomie od 8 do 10. Studio nie dysponuje odpowiednimi informacjami i danymi, za pomocą których można z czystym sumieniem zamknąć polskie drzewko, inaczej niż wstawiając tam kolejne warianty rosyjskich czołgów. Wszystkie inne aspekty, takie jak racje bojowe, rangi czy flaga są już gotowe. Dodatkowo na skrzynki mailowe WG przychodzi multum informacji od fanów i pasjonatów historycznych, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat polskiej militarystyki, w tym tą o pojazdach bojowych. Problem leży raczej w kwestii odmiennych oczekiwań WG i graczy. Oliwy do ognia dodają informację, że przed drzewkiem polskim mogą pojawić się też inne nacje, jak to było np. ze Szwedami.

Graczom pozostaje jedynie czekać, co postanowią deweloperzy.

Escape from Tarkov – nowe szaty króla

Escape from Tarkov, strzelanka MMO uzupełniona elementami RPG i survivalu studia Battlestate Games, nabiera coraz bardziej ponętnych kształtów. W sieci właśnie pojawiła się porcja świeżych screenów z najnowszej wersji gry. Jeżeli ich wygląd jest rzeczywistym odwzorowaniem tego, co gracz zobaczy po włączeniu tytułu, to szykuje nam się mocny pretendent do kategorii „najładniejsza gra roku 2017”.

Sama gra mocno rozpala wyobraźnię graczy, kładąc bardzo duży nacisk na realizm i możliwość interakcji ze światem. Niedawno w sieci pojawił się też filmik, pokazujący jak bardzo gracz może wpłynąć chociażby na wygląd swojej broni. Obecnie gra szykuje się do wejścia w fazę beta testów, tak więc premiera tytułu odbędzie się najwcześniej w 2017 roku.

Problemy z polskim drzewkiem w World of Tanks i wtopa Overwatcha – Sieciowe Wieści (22/12/2016) - ilustracja #3
Problemy z polskim drzewkiem w World of Tanks i wtopa Overwatcha – Sieciowe Wieści (22/12/2016) - ilustracja #4
Problemy z polskim drzewkiem w World of Tanks i wtopa Overwatcha – Sieciowe Wieści (22/12/2016) - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.