Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Monster Hunter Generations Ultimate (Switch)
OkładkaMonster Hunter Generations Ultimate (Switch)

Monster Hunter Generations Ultimate Switch

Monster Hunter XX

Kolejna odsłona niezwykle popularnej serii zręcznościowych gier akcji z elementami RPG, która narodziła się w 2004 roku na PlayStation 2.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Monster Hunter Generations Ultimate Premiera Switch

28sierpnia2018

pudełko PL

28sierpnia2018

Nintendo eShop

28sierpnia2018

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Monster Hunter Generations Ultimate

Dark Souls: Remastered

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

Dauntless

Monster Hunter Generations Ultimate (w Japonii wydana jako Monster Hunter XX) na Switch to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii zręcznościowych gier akcji z elementami RPG, która narodziła się w 2004 roku na PlayStation 2. Za produkcję tytułu odpowiada niezmiennie japońska firma Capcom. Monster Hunter Generations Ultimate nie jest całkowicie nową odsłona cyklu, a jedynie znacznie poprawionym i rozszerzonym portem Monster Hunter Generations (org. tyt. jap. Monster Hunter X), który w 2015 pojawił się na przenośnej konsoli Nintendo 3DS.

Mechanika

Ponieważ Monster Hunter Generations Ultimate jest jedynie rozszerzonym portem istniejącej już odsłony cyklu, fani nie powinni spodziewać się rewolucyjnych zmian czy nowinek drastycznie zmieniających rozgrywkę. Podobnie jak poprzednie części Monster Huntera, produkcja zabiera nas do fantastycznego świata zamieszkałego przez niezwykłe monstra i potwory, na które polujemy, wykonując kolejne zlecane nam misje. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, swobodnie kontrolując bohatera należącego do jednej z kilku klas postaci, różniących się używaną bronią oraz ofensywną i defensywną strategią gry. W trakcie przygody przemierzamy liczne trójwymiarowe lokacje, w których poza walką ze stworami pozyskujemy różne zasoby, takie jak rudy minerałów, które wraz ze szponami czy skórami ubitych celów pozwalają stworzyć nowe rodzaje silniejszych pancerzy i inny ekwipunek przydatny w dalszych pojedynkach.

W porównaniu do Monster Hunter Generations, nowy tytuł wprowadza nową bazę wypadową gry, którą tym razem jest okręt o nazwie Ryuushiki. Na miejscu znajdziemy sklepy i infrastrukturę, która niezbędna jest do kontynuowania zabawy. Twórcy wprowadzili także szereg niewidzianych wcześniej lokacji oraz zupełnie nowe stwory do upolowania, w tym dwie potężne bestie (Ouma Diablos i Balfark), których ubicie jest zwieńczeniem naszej przygody. Zmianom uległ również system walki. Autorzy zaimplementowali kolejne rodzaje i style ataków, rozszerzające możliwości bohaterów

Tryby gry

Tryb rozgrywki wieloosobowej to jedna z kluczowych zalet Monster Huntera. Bawić możemy się z maksymalnie trzema znajomymi, zarówno w trybie lokalnym jak i sieciowym.

Kwestie techniczne

Monster Hunter Generations Ultimate oferuje kompletnie odświeżoną oprawę graficzną. Podwyższono rozdzielczość tekstur oraz liczbę detali otoczenia, a także poprawiono trójwymiarowe modele postaci i stworów. Znaczącej zmiana uległa praca kamery, której obsługa jest teraz łatwiejsza dzięki dwóm gałkom analogowym konsoli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Monster Hunter Generations Ultimate cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Monster Hunter Generations Ultimate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.