Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2016, 10:09

autor: Entelarmer

Pokémon GO w Europie w przeciągu kilku dni. Pierwsza aktualizacja z systemem wymiany

John Hanke ze studia Niantic Labs ujawnił garść informacji na temat pierwszej aktualizacji gry Pokémon GO. Patch wprowadzi m.in. możliwość wymiany stworków z innymi graczami oraz bardziej rozbudowane PokéStopy oraz PokéGymy. Jednocześnie potwierdzono, że gra oficjalnie zadebiutuje w Europie i Azji w ciągu kilku dni.

Minął niecały tydzień od premiery Pokémon GO, a już można stwierdzić, że długo wyczekiwana mobilna odsłona kieszonkowych stworów okazała się ogromnym sukcesem. Mimo że gra oficjalnie jest dostępna jedynie w trzech krajach, społeczność gry już teraz liczy dziesiątki milionów użytkowników, a wartość rynkowa Nintendo rośnie w imponującym tempie. Nie da się jednak ukryć, że aplikacji jeszcze daleko do ideału i w pewnych aspektach prezentuje się dość biednie (co nie dziwi przy wersji gry 0.29), z czego zresztą twórcy zdają sobie sprawę. Świadczy o tym treść rozmowy przeprowadzonej przez serwis Bussiness Insider z Johnem Hankem, prezesem studia Niantic Labs, który ujawnił garść informacji na temat pierwszej aktualizacji Pokémon GO. Nie są to, niestety, dokładne szczegóły, ale obietnice Hanke z pewnością ucieszą graczy. Wśród nowości znajdzie się możliwość wymiany Pokémonów z innymi trenerami, a więc jeden z najistotniejszych elementów serii, co zresztą stwierdził sam prezes Niantic Labs. Jest to o tyle istotne, że – według Hankego – jedną z podstawowych zalet gry jest zachęcanie do kontaktów z innymi, tak w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym, w co wymiana stworków idealnie się wpasowuje.

Mobilna odsłona kultowej serii wkrótce trafi do Europy. - Pokémon GO w Europie w przeciągu kilku dni. Pierwsza aktualizacja z systemem wymiany  - wiadomość - 2016-07-12
Mobilna odsłona kultowej serii wkrótce trafi do Europy.

Pierwszy patch do Pokémon GO zmodyfikuje też tzw. PokéStopy oraz PokéGymy, które w tej chwili dostępne są w „bardzo podstawowej wersji”, a w przyszłości gracze otrzymają większe możliwości ich dostosowania. Pojawi się również światowy ranking graczy, ulepszenie obsługi rzeczywistości rozszerzonej i być może wsparcie dla dedykowanych urządzeń AR (takich jak technologia HoloLens firmy Microsoft). Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się pierwsza aktualizacja, choć nie można wykluczyć, że twórcy wstrzymają się z jej wydaniem co najmniej do premiery gry w Azji oraz Europie (w tym w Polsce). Do tego powinno dojść już wkrótce. Jak donosi internetowe wydanie Wall Street Journal (podajemy za serwisem Polygon), Niantic kończy rozwiązywanie problemów z serwerami gry, które tuż po premierze działały niezbyt sprawnie, co nie powinno dziwić w kontekście ogromnego zainteresowania mobilnymi Pokémonami. Tak czy owak, premiera Pokémon Go we wspomnianych regionach ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.