Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Signal From Tolva (PC)

The Signal From Tolva PC

The Signal From Tölva

Pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem, osadzona w realiach science fiction. The Signal From Tölva jest dziełem niezależnego studia Big Robot, twórców humorystycznego Sir, You Are Being Hunted.

Akcji | FPP | science fiction | sandbox | indie | eksploracyjne

PC Windows
Okładka The Signal From Tolva (PC)

producent: Big Robot

wydawca: Big Robot

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10kwietnia2017

10kwietnia2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Signal From Tölva to gra akcji FPP z otwartym światem, osadzona w realiach science fiction. Za produkcję tego wydanego wyłącznie na komputery PC oraz Mac tytułu odpowiada niezależne studio Big Robot, znane graczom z humorystycznego Sir, You Are Being Hunted, które spotkało się z mieszanym przyjęciem wśród recenzentów.

Fabuła

W świecie, w którym toczy się akcja The Signal From Tölva, sztuczna inteligencja postanowiła porzucić ludzkość i rozpocząć eksplorację galaktyki na własną rękę. Protagonista bierze udział w wydarzeniach niejako z drugiej ręki – nie znajduje się fizycznie tytułowej planecie Tölva, lecz hakuje roboty tam przebywające – po zniszczeniu jednej maszyny po prostu przejmuje kontrolę nad kolejną. Zadaniem głównego bohatera jest zbadanie emitowanego gdzieś spod ziemi sygnału, kryjącego mroczną tajemnicę. Deweloperzy nie ukrywają, że przy tworzeniu gry nie stronili od wykorzystywania schematów dobrze znanych z literatury science fiction.

Mechanika

W przeciwieństwie do Sir, You Are Being Hunted, w The Signal From Tölva nie stronimy od otwartych starć. Mierzymy się tutaj z wrogimi frakcjami robotów, które ścierają się ze sobą w walce o terytorium – co ciekawe, takie bitwy mogą odbywać się także bez naszego aktywnego udziału. Twórcy oddali nam do dyspozycji spory arsenał futurystycznych broni, a także możliwość korzystania z plazmowej tarczy, fal wstrząsowych czy przejmowania kontroli nad innymi robotami.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy wizualnej gra prezentuje znacznie wyższy poziom, niż Sir, You Are Being Hunted. To po części zasługa współpracy studia Big Robot z artystą Ianem McQue, wcześniej pomagającym firmie Rockstar przy takich hitach jak Grand Theft Auto V czy Max Payne 3. Dzięki niemu świat The Signal From Tölva łączy w sobie interesującą stylistykę z krajobrazami charakterystycznymi dla gatunku science fiction – ruinami obcych cywilizacji, zniszczonymi statkami kosmicznymi czy opuszczonymi budynkami. Tym razem deweloperzy nie zdecydowali się na wykorzystanie technologii proceduralnego generowania otoczenia, jednak mimo to mapa jest aż czterokrotnie większa od tej w Sir, You Are Being Hunted.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do The Signal From Tolva

Wymagania wiekowe The Signal From Tolva

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Signal From Tolva

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7 4790 3.6 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
The Signal From Tölva następną grą twórców Sir, You Are Being Hunted
The Signal From Tölva następną grą twórców Sir, You Are Being Hunted

wiadomość2 sierpnia 2016

Studio Big Robot - twórcy nieźle przyjętego Sir, You Are Being Hunted - zapowiedziało swój kolejny projekt. Będzie nim gra FPP w otwartym świecie, inspirowana literaturą science fiction, zatytułowana The Signal From Tölva. Premiera na PC oraz Mac została wyznaczona na początek przyszłego roku.