Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2015, 23:00

Przegląd MMO (11/03/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowszy dodatek do ArcheAge, kolejne doniesienia i materiały wideo z Black Desert oraz zapowiedź rozszerzenia Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. debiut najnowszego rozszerzenia ArcheAge, kolejną porcję materiałów wideo ze świetnie zapowiadającego się Black Desert, a także nadchodzącą premierę dużego dodatku do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Ponadto wspominamy o takich grach jak Aion, Allods Online oraz RIFT.

ArcheAge

Zaledwie wczoraj świat ArcheAge został wzbogacony o zawartość dodatku zatytułowanego Secrets of Ayanad. Wnosi on do gry mnóstwo zmian, począwszy od zwiększenia maksymalnego poziomu doświadczenia do 55., wprowadzenia nowych umiejętności i lokacji (Ayanad Library), broni (Obsidian) oraz terenów pod zabudowę (Diamond Shores). Wart wspomnienia jest także to, iż lokalny wydawca tytułu, Trion Worlds, zdecydował się obniżyć ilość doświadczenia potrzebnego do osiągnięcia nowego limitu:

Aby przyśpieszyć waszą podróż zdecydowaliśmy się obniżyć ilość doświadczenia potrzebnego do zdobywania kolejnych poziomów powyżej 50. (dla Amerykańskiej i Europejskiej wersji gry – dop. autor). Nie martwcie się jednak – skalowane wymagania (3 miliony doświadczenia potrzebne na zdobycie 51 poziomu kontra 38 milionów potrzebne na poziom 55.) sprawią, że nie będzie to łatwa droga, którą pokonacie w ciągu jednej nocy.

Szczegółowe informacje na temat zawartości rozszerzenia znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Black Desert

W sieci pojawił się kolejny wysyp materiałów wideo z oczekiwanego i świetnie zapowiadającego się Black Desert. Tym razem prezentujemy wam m.in. porównanie trzech rodzajów ustawień graficznych (ultra high, medium oraz ultra low), zapis z rozgrywki nową klasą postaci (Blader), a także jak wygląda przykładowy rajd. Trzeba też wspomnieć, że już w kwietniu zadebiutuje kolejna (siódma) profesja – będzie nią Valkyrie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Podczas minionych targów PAX East Naoki Yoshida, kierujący pracami nad Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, zapowiedział, że długo oczekiwany dodatek zatytułowany Heavensward trafi w ręce graczy dokładnie 23 czerwca bieżącego roku. Będzie on dostępny w dwóch wersjach – standardowej oraz kolekcjonerskiej (wraz z m.in. figurką smoka). Wprowadzi on do świata produkcji mnóstwo świeżości – zwiększony limit poziomu doświadczenia (z 50 na 60), nową rasę (Au Ra), region (Ishgard), profesje (Mroczny Rycerz, Astrolog, Maszynista), wysokopoziomowe rajdy, wyposażenie, wątek fabularny oraz przeciwników.

Pierwsze zamówienia będzie można składać począwszy od 16 marca – wszyscy, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie otrzymają wcześniejszy dostęp do zawartości rozszerzenia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Aion

Minęły już ponad 3 lata od czasu przejścia europejskiej wersji Aion na model free-to-play. Z tej okazji wydawca gry, niemiecka firma Gameforge, opublikował specjalną infografikę, z której dowiemy się m.in. o blisko 9 milionach stworzonych postaci, najpopularniejszej klasie (Gladiator), instancji (Arena Dyscypliny) oraz prawie miliardzie łącznych uśmierceń w PvP.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Aion

Allods Online

Kilka dni temu świat Allods Online wzbogacił się o zawartość dodatku pod tytułem Broken Chains. Nowa lokacja, przedmioty, przeciwnicy, rajdy – to tylko wierzchołek góry lodowej. Szczegółowy wykaz zmian i informacje na temat rozszerzenia dostępne są pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa Allods Online

RIFT

Na początku marca swoje 4. urodziny obchodził RIFT. Jak podają sami twórcy gry, ich produkt przeszedł od czasu swojej premiery długą drogę – dwa dodatki, 4 wysypy, 6 smoków oraz 22 uaktualnienia. Obchody uroczystości potrwają do 18 marca, a ich szczegółowy „rozkład jazdy” znajdziecie tu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry RIFT