Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Chernobyl 2: Back to Zona (PC)

Czarnobyl 2: Powrót do Zony PC

Chernobyl 2: Back to Zona | Chernobyl 2: The Battle | Chernobyl Commando

Czarnobyl 2: Powrót do Zony jest sequelem wydanej w 2011 roku pierwszoosobowej strzelaniny Czarnobyl: Terrorist Attack. Gracze poznają dalsze losy oficera rosyjskich służb specjalnych – Jurija Ryakowa, który musi powstrzymać terrorystów planujących zbudować tzw.

Akcji | FPP | terroryzm | FPS

PC Windows
Okładka Chernobyl 2: Back to Zona (PC)

producent: Silden

wydawca: Play-publishing

wydawca PL: Play-publishing

Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26listopada2012

26listopada2012

pudełko PL

Mimo niezbyt przychylnego przyjęcia ze strony krytyki, wydana w 2011 roku gra Czarnobyl: Terrorist Attack osiągnęła sporą popularność na rynku rosyjskim. To zachęciło wydawcę – firmę Play-publishing oraz toruńskie studio deweloperskie Silden do przygotowania pełnoprawnej kontynuacji.

Fabuła Czarnobyl 2: Powrót do Zony toczy się wkrótce po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Okazuje się, że powstrzymanie terrorystów przed zniszczeniem sarkofagu ochronnego wokół pozostałości po reaktorach elektrowni atomowej w Czarnobylu nie zakończyło problemu. W rzeczywistości, działania zamachowców miały jedynie odwrócić uwagę od głównego celu, jakim było zdobycie radioaktywnych materiałów potrzebnych do skonstruowania tzw. brudnej bomby. Kapitan Jurij Ryakow ponownie musi stawić czoła zagrożeniu dla świata. Tym razem może jednak liczyć na wsparcie w osobie Fedora Strushyna.

Kampania główna w grze składa się z 10 misji ulokowanych m.in. na Ukrainie i w Iraku. Arsenał dostępnego dla gracza uzbrojenia obejmuje 9 rodzajów broni – od pistoletów, poprzez karabinki szturmowe, aż po karabiny snajperskie. W trakcie zmagań z terrorystami skorzystać można także z pojazdów i helikopterów.

Czarnobyl 2: Powrót do zony bazuje na autorskim silniku Argon 5. Jakość oprawy audiowizualnej wyraźnie odbiega jednak od współczesnych standardów w grach z gatunku FPS i wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Staraniem wydawcy tytuł opatrzony został pełną polską wersją językową (dubbing). Warto jednocześnie odnotować, że w marcu 2013 roku w dystrybucji elektronicznej (Steam, Desura) ukazała się „eksportowa” wersja gry pod nazwą Chernobyl Commando.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 4.2 / 10 na podstawie 369 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 3.8 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Czarnobyl 2: Powrót do Zony

Wymagania wiekowe Chernobyl 2: Back to Zona

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Czarnobyl 2: Powrót do Zony

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.8 GHz, 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza), Windows XP/Vista/7