Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mortyr 2: For Ever (PC)
OkładkaMortyr 2: For Ever (PC)

Mortyr 2: For Ever PC

Druga część gry FPS Mortyr, stworzonej przez polską grupę developerską Mirage Interactive. Wcielamy się w Svena, należącego do tej samej rodziny co bohater pierwszego Mortyra.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | polskie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortyr 2: For Ever Premiera PC

22października2004

pudełko PL

22października2004

producent: Mirage Interactive wydawca: Just Flight wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mortyr 2: For Ever

Return to Castle Wolfenstein

Doom 3

Quake II

Druga część gry akcji/FPS, Mortyr, stworzonej przez polską grupę developerską Mirage Interactive. Głównym bohaterem Mortyra 2 jest nowa postać, Sven, jednakże wywodząca się z tej samej rodziny co Sebastian, bohater pierwszego Mortyra. Akcja osadzona została w czasach II Wojny Światowej - rozpoczyna się Szwecji i prowadzi nas przez sporą część Europy, m.in. odwiedzimy Polskę, Słowację, a finalny rozdział toczy się w Grecji. Nasz bohater odkrywa plany superbroni nazistów „Wunderwaffe”, która ma zostać wykorzystana przeciwko wrogom Rzeszy i przez całą grę stara się zapobiec jej użyciu.

Nowy Mortyr nastawiony jest tylko i wyłącznie na czystą, wartką i dynamiczną akcję - żadnych elementów cRPG. Nie znaczy to jednak, iż gra jest prosta, wręcz przeciwnie, wymaga sporego wysiłku od gracza, tym bardziej, że podczas produkcji położono duży nacisk na elementy taktyczne – bieganie i masowa eksterminacja nie mają tu racji bytu. Naszymi przeciwnikami są tylko naziści - nie zobaczymy tu żadnych droidów, szkieletorów, obcych, czy potworów - wyłącznie ludzie. Dużo wysiłku włożono w opracowanie procedur komputerowego A.I., tak by przeciwnicy zachowywali się sensownie, wykorzystywali przeszkody terenowe, współpracowali ze sobą, osłaniali się wzajemnie, itp. W nasze ręce oddany został też spory arsenał „potężnych” broni, karabinów maszynowych, pistoletów, granatów, itp. Gra dysponuje w pełni trójwymiarową, efektowną grafiką (engine został napisany od podstaw).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 893 głosów czytelników.

Mortyr 2: For Ever cena w dniu premiery: 49 PLN

Klasyfikacja PEGI Mortyr 2: For Ever

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mortyr 2: For Ever Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)