Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2008, 15:01

autor: Von Zay

City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra

Miłośnicy polskich strzelanin, ukazujących akcję z perspektywy pierwszej osoby, mogą mówić o dobrym dniu – City Interactive oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę serii Mortyr noszącej podtytuł Operacja „Sztorm”.

Miłośnicy polskich strzelanin, ukazujących akcję z perspektywy pierwszej osoby, mogą mówić o dobrym dniu – City Interactive oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę serii Mortyr noszącej podtytuł Operacja „Sztorm”.

Powstająca w studiach City Interactive Mortyr: Operacja „Sztorm” osadza akcję w roku 1942 i pozwoli wcielić się grającemu w postać tytułowego bohatera, który na zlecenie Brytyjskiego rządu ma zlikwidować kluczowe dla III Rzeszy osoby: Josepha Goebbelsa, Heinricha Himmlera i Hermana Goeringa.

Operację „Sztorm” cechować ma realistyczna grafika i znakomita oprawa dźwiękowa, a to za sprawą wykorzystania silnika Jupiter EX – który swój chrzest bojowy przeszedł w F.E.A.R. Za precyzyjne odwzorowane fizyki świata gry odpowiadać ma silnik Havok, a obrazu całości dopełniać ma dopracowana sztuczna inteligencja przeciwników.

Gracz odwiedzi takie miejsca jak niewielkie francuskie miasteczko, zamek Himmlera w Niemczech oraz kompleks tajnych podziemnych fabryk w Górach Sowich – łącznie 8 poziomów, zapewniających kilka godzin intensywnej rozgrywki. Z dostępnych broni producent podaje takie giwery, jak: Luger P08, Sten, MP40, Kar98, Stg44, Panzerfaust, Granat, Stielhandgranate i MG42.

Dla osób preferujących potyczki z żywym przeciwnikiem przewidziany jest też multiplayer dla 16 graczy w takich trybach jak: DeathMatch, Team DeathMatch, Capture the Flag oraz Kontrola. Walczyć będzie można na 3 specjalnie stworzonych na jego potrzeby mapach.

Mortyr: Operacja „Sztorm” jest drugą grą z serii, po Mortyr III: Akcje Dywersjne, wyprodukowaną i wydaną przez CITY Interactive. Trafi do sklepów podczas tegorocznej zimy i sprzedawany będzie w cenie 19,99 zł.

City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra - ilustracja #1
City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra - ilustracja #2
City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra - ilustracja #3
City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra - ilustracja #4