Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mortyr (PC)
OkładkaMortyr (PC)

Mortyr PC

Strzelanka FPP polskiej produkcji. Dzięki wehikułowi czasu Hitlerowcom udaje się wygrać II Wojnę Światową. Wcielamy się w naukowca imieniem Jurgen Mortyr, który postanawia cofnąć się w czasie i przywrócić pierwotny bieg historii.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | polskie | alternatywna historia | podróże w czasie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortyr Premiera PC

30sierpnia1999

pudełko PL

30sierpnia1999

producent: Corwin Software Studios wydawca: Interplay Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mortyr

Quake 4

Duke Nukem 3D

Quake

Mortyr gra akcji FPP stworzona przez polski zespół Corwin Software Studios. Rzecz zaczyna się w alternatywnej rzeczywistości, w której Ziemia opanowana jest przez hitlerowską Rzeszę. Hitlerowcom udało się wygrać II Wojnę Światową dzięki skonstruowaniu Wehikułu Czasu i ściągnięciu z przyszłości potężnego artefaktu, zapewniającego im przewagę na polach bitewnych świata. Wojskowy naukowiec, gen. Jurgen Mortyr, wraz z grupą swoich współpracowników odkrywa, że podróże w czasie są bezpośrednią przyczyną nasilających się kataklizmów, a już niedługo mogą osiągnąć stadium, w którym ich zapobieganie stanie się niemożliwe.

Jurgen wraz z grupką spiskowców postanawiają zniszczyć tą linię czasu i przywrócić poprzedni bieg wydarzeń. Wysyłają Sebastiana, syna Jurgena w przeszłość, do punktu kluczowego jakim jest stworzenie pierwszej Maszyny, aby ja zniszczyć. Niestety, błąd w obliczeniach spowodował, że zamiast wylądować w komnacie konstruktora, Sebastian zostaje rzucony gdzieś poza mury zamku. Pozostawiony sam sobie, w obcym czasie i bez broni, postanawia jednak wypełnić misję.

Gra zawiera osiemnaście leveli rozgrywających się w 1944 roku, w zamku stanowiącym centrum konstrukcyjne Maszyny Czasu, oraz jedenaście poziomów rozgrywających się po powrocie Mortyra do przyszłości. Obie części gry - rok 1944 i przyszłość - posiadają odmienny zestaw broni i przeciwników. Stanowią odrębne całości, połączone osobą głównego bohatera, jego misją i hitlerowskim środowiskiem, w jakim przyjdzie mu walczyć. Oprócz misji dla jednego gracza gra zawiera pięć poziomów przeznaczonych do gry w sieci w trybie deathmatch, cztery dla trybu cooperative plus jeden Capture The Flag.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 597 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mortyr

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mortyr Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D