Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mortyr (PC)

Mortyr PC

Strzelanka FPP polskiej produkcji. Dzięki wehikułowi czasu Hitlerowcom udaje się wygrać II Wojnę Światową. Wcielamy się w naukowca imieniem Jurgen Mortyr, który postanawia cofnąć się w czasie i przywrócić pierwotny bieg historii.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | polskie | alternatywna historia | podróże w czasie | strzelanki

PC Windows
Okładka Mortyr (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30sierpnia1999

30sierpnia1999

pudełko PL

Mortyr gra akcji FPP stworzona przez polski zespół Corwin Software Studios. Rzecz zaczyna się w alternatywnej rzeczywistości, w której Ziemia opanowana jest przez hitlerowską Rzeszę. Hitlerowcom udało się wygrać II Wojnę Światową dzięki skonstruowaniu Wehikułu Czasu i ściągnięciu z przyszłości potężnego artefaktu, zapewniającego im przewagę na polach bitewnych świata. Wojskowy naukowiec, gen. Jurgen Mortyr, wraz z grupą swoich współpracowników odkrywa, że podróże w czasie są bezpośrednią przyczyną nasilających się kataklizmów, a już niedługo mogą osiągnąć stadium, w którym ich zapobieganie stanie się niemożliwe.

Jurgen wraz z grupką spiskowców postanawiają zniszczyć tą linię czasu i przywrócić poprzedni bieg wydarzeń. Wysyłają Sebastiana, syna Jurgena w przeszłość, do punktu kluczowego jakim jest stworzenie pierwszej Maszyny, aby ja zniszczyć. Niestety, błąd w obliczeniach spowodował, że zamiast wylądować w komnacie konstruktora, Sebastian zostaje rzucony gdzieś poza mury zamku. Pozostawiony sam sobie, w obcym czasie i bez broni, postanawia jednak wypełnić misję.

Gra zawiera osiemnaście leveli rozgrywających się w 1944 roku, w zamku stanowiącym centrum konstrukcyjne Maszyny Czasu, oraz jedenaście poziomów rozgrywających się po powrocie Mortyra do przyszłości. Obie części gry - rok 1944 i przyszłość - posiadają odmienny zestaw broni i przeciwników. Stanowią odrębne całości, połączone osobą głównego bohatera, jego misją i hitlerowskim środowiskiem, w jakim przyjdzie mu walczyć. Oprócz misji dla jednego gracza gra zawiera pięć poziomów przeznaczonych do gry w sieci w trybie deathmatch, cztery dla trybu cooperative plus jeden Capture The Flag.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 585 głosów czytelników.

Gry podobne do Mortyr

Klasyfikacja PEGI Mortyr

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mortyr

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D

ElMundo. Ekspert 31 grudnia 2010

Mortyr, Mortyr, Mortyr… Polska myśl programistyczna zawsze miała w zanadrzu ogrom dziwnych pomysłów. To gry porno i niesamowicie brutalne produkcje od Nekrosoftu, to znowu chyba najdziwniejsza platformówka polskiej sceny growej – Kostucha: Just One Fix, a przecież mieliśmy jeszcze całe zastępy Maluchów i Poldków, Detektywa Rutkowskiego – oj, było tego sporo. Rodzimi twórcy nie zapominali także o II Wojnie Światowej – wszak to temat chwytliwy jak mało który. W teoriach spiskowych, jak doskonale widać na przykładzie pierwszego Mortyra, też byli całkiem nieźli.

7.0
City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra
City Interactive zapowiada kolejną część Mortyra

wiadomość13 lutego 2008

Miłośnicy polskich strzelanin, ukazujących akcję z perspektywy pierwszej osoby, mogą mówić o dobrym dniu – City Interactive oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę serii Mortyr noszącej podtytuł Operacja „Sztorm”.

Mortyr 3 już w lipcu!
Mortyr 3 już w lipcu!

wiadomość26 czerwca 2007

Ciekawą wiadomość dostarczyła nam dzisiaj warszawska firma City Interactive. Otóż już w przyszłym miesiącu zamierza ona wypuścić na rynek trzecią odsłonę strzelanki Mortyr, do której to marki udało jej się nabyć wyłączne prawa. Gotowy produkt ukaże się w sprzedaży jako dodatek do czasopisma PC-CD 02/2007, a jego cena wynosić będzie 19,99 zł.

Cenega Publishing zamierza opublikować w kwietniu nową serię gier budżetowych

wiadomość15 lutego 2004

Firma Cenega Publishing podała do wiadomości, że 23 kwietnia ruszy sprzedaż nowej serii gier, w której znajdą się znane już dobrze tytuły, jak i jeden premierowy. Programy będą sprzedawane w budżetowej cenie, która oscylować będzie w granicach 15 Euro na terenie Starego Kontynentu.

Mortyr 2 w produkcji!

wiadomość18 lutego 2003

Na początku tego miesiąca byliśmy świadkami oficjalnej zapowiedzi nowej produkcji polskiego studia Metropolis Software zatytułowanej GORKY ZERO, teraz kolejne rodzime studio oficjalnie informuje o swym nowym projekcie. Mianowicie Mirage Interactive (twórca m.in. Another War) uaktualnił swoją oficjalną stronę internetową o wiadomość zatytułowaną „Mortyr 2 revealed”.