Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4PSV
Okładka Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX (XONE)
OkładkaDefender's Quest: Valley of the Forgotten DX (XONE)

Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX

Defender's Quest: Valley of the Forgotten

Defender's Quest: Valley of the Forgotten jest połączeniem strategii typu „tower defense” oraz gry cRPG. Gracz kieruje poczynaniami młodej dziewczyny imieniem Azra, która próbuje wydostać się z tytułowej Doliny Zapomnianych - krainy pomiędzy światami żywych i umarłych.

Strategiczne | fantasy | tower defense | elementy RPG | 2D | indie

Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX Premiera

30paź2012

PC

21lut2018

PS4 XONE

29maj2018

PSV

Gry podobne do Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX

Dungeon of The Endless

Siegecraft Commander

McDroid

Defender's Quest: Valley of the Forgotten jest debiutanckim projektem niezależnego studia Level Up Labs. Deweloperzy zdecydowali się połączyć elementy strategii z rodzaju „tower defense” i cRPG. Całość okraszona została przewrotną fabułą w realiach fantasy oraz oprawą wizualną w stylu produkcji 8 i 16-bitowych (określanym także jako retro-gaming).

Akcja gry rozpoczyna się tuż potem, jak główna bohaterka – Azra wrzucona zostaje do Wielkiej Dziury, gdzie spychane są zwłoki ludzi zmarłych z powodu zarazy, jaka nawiedziła miasto. Dziewczyna jednak nie umarła. Zamiast tego trafiła do tytułowej Doliny Zapomnianych – krainy rozciągającej się pomiędzy światem żywych i umarłych. Obdarzona magicznymi zdolnościami protagonistka podejmuje próbę powrotu do domu. Na jej drodze stają hordy przypominających zombie istot, zwanych revenantami. Na szczęście Azra może liczyć na pomoc wiernych kompanów, których potrafi przywoływać czarami.

Podążając za liniową fabułą gracz toczy kolejne bitwy i co pewien czas odwiedza miasta lub inne lokacje, w których może pozyskać nowych członków drużyny oraz uzupełnić zapasy. Elementy zaczerpnięte z gier cRPG to przede wszystkim możliwość rozwoju głównej bohaterki i jej kompanów. W trakcie potyczek z przeciwnikami postaci zdobywają doświadczenie, co pozwala im awansować na kolejne poziomy i rozwijać posiadane umiejętności. Szeroki arsenał broni i pancerzy, jakie można kupić lub zdobyć w walce, przekłada się z kolei na bogate opcje indywidualizacji wyposażenia każdego z herosów.

Podstawą zabawy są bitwy z rodzaju „tower defense”. Zadaniem gracza jest nie dopuścić do tego, by nadciągające fale revenantów uśmierciły Azrę. Ochronę zapewniają przywoływani przez nią przyjaciele. Wynik starcia zależy na ogół od prawidłowego ulokowania obrońców na planszy i wykorzystania ich indywidualnych umiejętności. Przeciwnicy odznaczają się różnymi właściwościami (np. szybkością przemieszczania się oraz odpornościami), co wymaga zastosowania odpowiedniej taktyki. Uśmiercanie wrogów pozwala głównej bohaterce na regenerację punktów magicznej energii – PSI, dzięki czemu może ona wspierać członków drużyny pomocniczymi zaklęciami.

Defender's Quest: Valley of the Forgotten wyróżnia się ciekawą stylizacją wizualną. Dwuwymiarowa grafika łączy bowiem elementy „retro” z wyraźną pikselizacją i zubożoną paletą kolorów oraz „kreskówkowe” cut-scenki przedstawiające rozwój fabuły. Na uwagę zasługują także ciekawie wykreowane sylwetki bohaterów niezależnych, którzy często wprowadzają akcenty humorystyczne do gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 0,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
PS4
PSV
XONE