Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 11:19

autor: eLCeBe

Dead Space 3 – wersja na PC będzie portem z konsol, pojawią się mikropłatności

Studio Visceral Games, producent mającej ukazać się na początku lutego gry Dead Space 3, ogłosiło, że wersja przeznaczona na komputery PC nie będzie różniła się od edycji konsolowych.

Isaac Clarke będzie wyglądał tak samo na wszystkich platformach. - Dead Space 3 – wersja na PC będzie portem z konsol, pojawią się mikropłatności - wiadomość - 2013-01-23
Isaac Clarke będzie wyglądał tak samo na wszystkich platformach.

Redakcja portalu games.on.net dowiedziała się od autorów nadchodzącego przeboju, że wersja Dead Space 3 przeznaczona na komputery PC nie będzie w żaden sposób różniła się od edycji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Oznacza to przede wszystkim brak wsparcia dla DirectX 11 i nieobecność tekstur w wyższej rozdzielczości. Dead Space 3 będzie wyglądał identycznie na wszystkich platformach, na jakich zostanie wydany.

Podczas spotkania z dziennikarzami twórcy opowiedzieli również o trybie co-op, który pojawi się w grze jako nowość w serii. Shereif Fattouh, producent odpowiedzialny za Dead Space 3 przekonuje, że granie będzie równie przerażającym przeżyciem zarówno dla graczy przechodzących kampanię samemu, jak i dla tych, którzy będą to robili w trybie kooperacji. Wywiad wraz z fragmentami gameplaya możecie zobaczyć tutaj:

W innym wywiadzie, przeprowadzonym przez redakcję oficjalnego magazynu konsoli Xbox 360, OXM, przedstawiciel Visceral Games zapowiedział, że w grze pojawią się również mikropłatności. Będzie to opcja dostępna dla wszystkich graczy, ale absolutnie niekonieczna do czerpania pełnej radości z zabawy z Dead Space 3. System ten będzie zawierał jedynie możliwość zakupu potężniejszej broni wcześniej, niż będzie to możliwe w przypadku przechodzenia kampanii bez dodatkowego wydawania pieniędzy. Jednak i gracze decydujący się na skorzystanie z mikropłatności będą podlegali pewnym ograniczeniom – kupno lepszych broni będzie bowiem dostosowane do postepów w grze. Nie będzie np. możliwości skorzystania z najpotężniejszych ich rodzajów już od pierwszego rozdziału. Mikropłatności wydają się więc być dobrą opcją dla graczy, którzy chcą ułatwić sobie zadanie lub nie będą mieli ochoty na dokładną eksplorację świata gry oraz spędzanie przy niej dużej ilości czasu. Ważne, że również osoby niekorzystające z tego systemu będą miały dostęp do tych samych możliwości, będą jedynie musiały poświęcić na rozgrywkę więcej czasu.

Wciąż aktualna pozostaje opcja darmowego odblokowania dla bohaterów Dead Space 3 pancerza N7, znanego z gry Mass Effect 3. Wystarczy, że gra odnajdzie plik z zapisanym stanem gry z Mass Effect 3, a logując się na tym samym profilu Origin gracze będą mogli kierować postaciami wyglądającymi jak komandor Shepard.

Dead Space 3 to kontynuacja survival-horroru i gry akcji. Tym razem obok znanego z poprzednich części Isaaca Clarke’a pojawi się również nowy bohater, John Carver, którym pokierować będzie można w nowym dla serii trybie kooperacji. Walkę o przetrwanie z przerażającymi nekromorfami toczyć będą na lodowej planecie Tau Volantis. Światowa premiera gry odbędzie się 5 lutego na PC, Xbox 360 i Playstation 3. W Polsce gra ukaże się 7 lutego. Wydawcą będzie Electronic Arts Polska, a cena została ustalona na 129,90 złotych w wersji na PC oraz 219,90 dla edycji konsolowych.