Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 11:14

autor: Adrian Werner

Otwarte testy Firefall w najbliższy weekend

Studio Red 5 ogłosiło, że w najbliższy piątek beta gry Firefall zostanie na krótki czas otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Z tej okazji twórcy przygotowali też szereg atrakcji i konkursów.

Otwarte testy potrwają 48 godzin. - Otwarte testy Firefall w najbliższy weekend - wiadomość - 2013-01-23
Otwarte testy potrwają 48 godzin.

Firefall to jedna z najbardziej obiecujących gier opartych na modelu darmowym z mikropłatnościami, jaka trafi na rynek w tym roku. Od wielu miesięcy trwają intensywne testy, ale mają one formę zamkniętą i nie wszyscy zainteresowani mogą wziąć w nich udział. Teraz studio Red 5 postanowiło wreszcie udostępnić betę szerszej publiczności. W najbliższy piątek gra zostanie otwarta dla wszystkich na 48 godzin. Nie będzie wymagane posiadanie żadnego klucza, więc w weekend serwery powinny być gęsto zapełnione.

  1. Firefall – strona weekendowych otwartych beta testów

Autorzy planują również zorganizować dwa kolejne otwarte testy tego typu, które odbędą się w lutym i marcu. Wszystkie te akcje mają na celu sprawdzenie wytrzymałości serwerów na duże obciążenie.

Co ciekawe, wszystkie trzy otwarte testy zaoferują atrakcje niedostępne w zamkniętej becie. Każdy uczestnik odblokuje dla swojej postaci specjalny wzór na zbroje Battleframe oraz będą mogli wziąć udział w konkursach na najlepsze zabójstwo. Zwycięzcy otrzymają nagrody takie jak koszulki, czapki oraz akcesoria firmy Razer. Ponadto na serwisie TwitchTV można będzie obejrzeć specjalne odcinki programu Firefall Live.

Osoby, którym spodobają się otwarte testy mogą dołączyć do zamkniętej bety wykupując jeden z tzw. pakietów założycielskich. Najtańsza opcja kosztuje 20 dolarów (około 62 zł) i poza równowartością ceny w wirtualnej walucie oferuje również m.in. kilka ozdób, rezerwację imienia postaci oraz stały bonus 5% do uzyskiwanego doświadczenia. Najdroższy wariant uszczupli Wasze konta o 100 dolarów (ok. 313 zł) i za tę sumę otrzymacie równowartość 120 dolarów w wirtualnej walucie, czapkę, 15% bonus do uzyskiwanego doświadczenia i lekki pojazd do wykorzystania w grze. Wszystkie pakiety założycielskie oferują swoje atrakcje po niższych cenach, niż te, które przyjdzie zapłacić graczom w ramach mikropłatności po premierze.

  1. Firefall – strona oficjalna
  2. Testujemy wersję beta gry Firefall, perełkę wśród darmowych strzelanin (zapowiedź)

Otwarte testy Firefall w najbliższy weekend - ilustracja #3 Firefall to sieciowa strzelanka z silnymi elementami MMO, której akcja osadzona jest na Ziemi zniszczonej przez gigantyczny kataklizm. Gra zaoferuje zarówno misje PvE, jak i rozbudowane opcje rywalizacji z innymi ludźmi. Warto dodać, że głównym projektantem jest Scott Youngblood, czyli człowiek, który pełnił tę samą funkcję przy produkcji dwóch pierwszych odsłon serii Tribes.