Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2014, 11:30

autor: Orbech

Diablo III na Xbox One?

Zagraniczne sklepy internetowe sugerują, że gra Diablo III ukaże się Xbox One. Na stronie kanadyjskiego sklepu Best Buy i brytyjskiego Argos pojawiły się informacje o Diablo III na najnowszą konsolę Microsoftu. Jeśli wierzyć przeciekom, produkcja ukaże się w 2014 roku.

Przez krótką chwilę na stronie sklepu Argos można było składać zamówienia Diablo III na Xbox One w cenie 63 funtów za egzemplarz. - Diablo III na Xbox One? - wiadomość - 2014-01-16
Przez krótką chwilę na stronie sklepu Argos można było składać zamówienia Diablo III na Xbox One w cenie 63 funtów za egzemplarz.

Wygląda na to, że gra Diablo III studia Blizzard Entertainment będzie miała swój debiut na najnowszej konsoli Microsoftu. Według kanadyjskiego sklepu internetowego Best Buy i brytyjskiej sieci Argos, trzecia odsłona popularnej serii hack’and’slash pojawi się na Xbox One już w tym roku. Na stronie sklepu Argos przez chwilę można nawet było składać zamówienia przedpremierowe. Co prawda Blizzard nie potwierdził Diablo III w wersji na Xbox One, ale w rozmowie z serwisem IGN firma dała do zrozumienia, że jednym z jej celów jest dostarczenie Diablo III do jak największej liczby odbiorców.

Podstawowa wersja Diablo III dostępna jest obecnie na PC, PlayStation 3 i Xbox 360, zapowiedziano również jej premierę na PlayStation 4. W związku z powyższymi doniesieniami, wygląda na to, że firma Blizzard ma zamiar zaoferować swoją grę również użytkownikom konsol nowej generacji od firmy Microsoft.

Właściciele Xbox One i PS4 mają na co czekać, bo deweloperzy ze studia Blizzard pokazali, że potrafią stworzyć świetne Diablo na konsole (ocena wersji X360/PS3 - 9/10 w naszej recenzji). Daje to ogromne nadzieje w przypadku wydania Diablo III na konsole nowej generacji. Warto też przypomnieć, że jak do tej pory dodatek Diablo III: Reaper of Souls został zapowiedziany tylko na PC i najnowszą konsolę koncernu Sony – PlayStation 4.

Diablo III jest kolejną odsłoną jednej z najpopularniejszych serii hack’and’slash w historii. W trzeciej części Diablo wracamy do świata Sanktuarium, aby ponownie stoczyć walkę z tytułowym demonem Diablo i siłami ciemności. Diablo III, to gra akcji RPG, w której przemierzamy ogromne krainy i wykonujemy zadania zlecane przez mieszkańców świata, a także walczymy z hordami przeciwników.