Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 lutego 2014, 09:38

autor: Góral

Agent 47 - w filmie na bazie Hitmana zagra Hannah Ware

Poznaliśmy kolejną osobę, która dołączyła do obsady filmu Agent 47, opartego na popularnej serii gier wideo Hitman. Hannah Ware, aktorka znana z filmu Oldboy i serialu Betrayal, wcieli się w główną postać żeńską. Oprócz niej na ekranie ujrzymy także Zachary’ego Quinto oraz Ruperta Frienda.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o dołączeniu do obsady filmu Agent 47 aktora Zachary’ego Quinto, znanego m.in. z filmu Star Trek Into Darkness czy też seriali Herosi oraz American Horror Story. Będzie on towarzyszył Rupertowi Friendowi (serial Homeland), który zastąpił zmarłego tragicznie Paula Walkera. Natomiast w tym tygodniu poznaliśmy pierwszą aktorkę, występującą w drugim filmie opartym na marce Hitman. Hannah Ware, znana z takich obrazów jak Fujary na tropie (Cop Out), Oldboy. Zemsta jest cierpliwa (Oldboy) czy też serialu Betrayal, wcieli się w główną rolę kobiecą. Niestety nie ujawniano większej ilości informacji dotyczących filmu Agent 47. Możemy jedynie przypomnieć, że reżyserem jest debiutujący na wielkim ekranie Aleksander Bach, a za scenariusz odpowiadają Skip Woods oraz Michael Finch.

Hannah Ware partnerować będzie Rupertowi Friendowi i Zachary’emu Quinto.
Hannah Ware partnerować będzie Rupertowi Friendowi i Zachary’emu Quinto.

Film Agent 47 powstaje na fali popularności gry Hitman: Rozgrzeszenie z listopada 2012 roku. Ostatnie oficjalne dane sprzedażowe mówią, że tytuł znalazł ponad 3,5 mln klientów, czyli całkiem sporo, jednak wydawca, firma Square Enix, oczekiwał większej ilości sprzedanych egzemplarzy. Z kolei według studia IO Interactive, w ostatniego Hitmana zagrało ponad 6 mln osób. Na wynik ten wpłynęła m.in. dostępność produkcji w ofercie PlayStation Plus czy też egzemplarze z drugiej ręki. Tak czy siak, kolejna odsłona serii już powstaje i ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach PC. Tytuł ponownie pozwoli pokierować losami Agenta 47, a poziomy mają mieć bardziej sandboksowy charakter. Czekamy zatem na dalsze informacje zarówno o filmie, jak i o grze.

Za serię Hitman odpowiada założone w 1998 roku studio IO Interactive. Firma znana jest głównie z przygód Agenta 47, jednak stworzyła też dwie odsłony Kane & Lynch, Mini Ninjas i Freedom Fighters. W 2004 roku deweloper stał się własnością firmy Eidos Interactive, która z kolei w 2009 roku została przejęta przez Square Enix.