Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2014, 17:01

autor: Góral

Diablo III: Ultimate Evil Edition tworzone jest nie tylko na PlayStation 4, ale także na Xboksa One

Alex Mayberry, główny producent gry Diablo III: Ultimate Evil Edition, wyjawił, że tytuł tworzony jest nie tylko z myślą o PlayStation 4, lecz równolegle powstaje także wersja na konsolę Xbox One. Niestety nie zdradzono żadnych szczegółów odnośnie daty premiery, zapewniono jedynie, że debiut nie jest odległy.

Diablo III: Ultimate Evil Edition wkrótce na PlayStation 4 i Xboksie One. - Diablo III: Ultimate Evil Edition tworzone jest nie tylko na PlayStation 4, ale także na Xboksa One - wiadomość - 2014-03-24
Diablo III: Ultimate Evil Edition wkrótce na PlayStation 4 i Xboksie One.

O next-genowej wersji gry Diablo III wiemy już od ponad roku. Do tej pory pewnym było jednak, że Diablo III: Ultimate Evil Edition (zestaw zawierający „podstawkę” i dodatek Reaper of Souls) ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Oczywiście co jakiś czas pojawiały się plotki dotyczące wersji na Xboksa One, ale nie zostały one nigdy potwierdzone przez firmę Blizzard Entertainment. Dziś okazało się, że edycja dedykowana urządzeniu firmy Microsoft jest tworzona, jednak nie wiadomo kiedy ujrzy światło dzienne. Główny producent gry, Alex Mayberry, stwierdził w rozmowie z przedstawicielem serwisu VideoGamer, że „równolegle robimy wersje na Xboksa One i PlayStation 4”. Nie wyjawił jednak żadnych szczegółów, ale stwierdził, że studio dobrze radzi sobie z pracą na dwa fronty, co udowodniło przy okazji Diablo III na konsole Xbox 360 i PlayStation 3:

„Zrobiliśmy to już z X360 i PS3, więc ten zespół wie jak jednocześnie tworzyć dla obu platform. To jest po prostu to, co robimy, a później Blizzard i Microsoft się dogadują.”

Dodatkowo ujawnił, że ekipa odpowiedzialna za konsolowe wersje pracowała równolegle z deweloperami tworzącymi Reaper of Souls – dodatkiem do „trójki”, który zadebiutuje na komputerach PC już jutro. W związku z tym premiera Diablo III: Ultimate Evil Edition „nie jest odległa”. Przynajmniej jeżeli chodzi o wersję na PlayStation 4. Czekamy zatem na oficjalny komunikat zapowiadający edycję na Xboksa One, a przy okazji zachęcam do zapoznania się ze szczegółami polskiej premiery wyczekiwanego rozszerzenia.