Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2018, 16:00

Dead Cells z milionem sprzedanych egzemplarzy na Steamie

Kolejny sukces gry niezależnej. Dead Cells, czyli roguelike od studia Motion Twin, na samym tylko Steamie sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Tytuł dostępny jest również na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch.

Rynek produkcji niezależnych wciąż trzyma się całkiem mocno. Wiele osób zmęczonych tytułami z półki AAA z chęcią sięga po mniejsze pozycje, które nieraz są w stanie iść zupełnie pod prąd i zaoferować coś innego i wyjątkowego, czy to pod względem oprawy audiowizualnej, czy samego modelu zabawy. Wystarczy chociażby wspomnieć takie tytuły jak Cuphead czy Little Nightmares, których sprzedaż dawno przekroczyła już milion egzemplarzy. Do tego elitarnego grona możemy zaliczyć również Dead Cells. Jak podaje serwis SteamSpy, na samej tylko platformie firmy Valve dwuwymiarowy roguelike od studia Motion Twin rozszedł się w 1 015 000 egzemplarzy (dane pochodzą z płatnej wersji serwisu, darmowa pokazuje przedział między 1 000 000 a 2 000 000 kopii, które trafiły do użytkowników). Sam ten wynik może robić wrażenie, a należy pamiętać, że tytuł dostępny jest również na GOG-u, a także konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Łączna liczba sprzedanych sztuk jest zatem zapewne dużo wyższa.

Pixelartowa oprawa graficzna Dead Cells może się podobać. - Dead Cells z milionem sprzedanych egzemplarzy na Steamie - wiadomość - 2018-09-05
Pixelartowa oprawa graficzna Dead Cells może się podobać.

Dead Cells zbierało swoją bazę graczy na PC od maja 2017 roku, kiedy to zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu Steam. Pełna wersja tytułu ujrzała światło dzienne niecały miesiąc temu i zebrała doskonałe recenzje w mediach branżowych. Pochwał od recenzentów doczekały się między innymi wymagające walki, z których każda jest potencjalnie śmiertelna, szeroki wachlarz zdolności i broni oraz generalne odczucie, że gracz cały czas musi rozwijać swoje faktyczne umiejętności, które są równie ważne, co te sterowanej przez niego postaci. Również oceny od osób, które zakupiły tytuł, mogą napawać optymizmem. Na Steamie aż 94% z ponad 17 tysięcy opinii jest pozytywnych.

O jakości Dead Cells każdy może przekonać się osobiście. Cena tytułu nie jest na szczęście specjalnie wygórowana. Według naszej Growej Porównywarki Cenowej pecetową wersję gry (wydanie cyfrowe) można dostać już za nieco ponad 77 złotych. Zainteresowani muszą jednak pamiętać, że produkcja studia Motion Twin niestety nie posiada polskiej lokalizacji.