Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2018, 14:35

autor: AlexB

Little Nightmares z milionem sprzedanych egzemplarzy

Studio Tarsier i firma Bandai Namco poinformowały, że sprzedaż platformówki Little Nightmares przekroczyła milion egzemplarzy. To więcej, niż spodziewali się deweloperzy. Tytuł dostępny jest na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch.

Kolejne dobre wiadomości dla miłośników sceny niezależnej. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Cuphead od StudioMDHR rozszedł się w 3 milionach egzemplarzy. Dziś dowiedzieliśmy się o kamieniu milowym, jaki osiągnęło Little Nightmares. Jak ogłosili deweloperzy ze szwedzkiego Tarsier Studios oraz przedstawiciele firmy Bandai Namco, nietypowa platformówka sprzedała się już w przeszło milionie sztuk. Liczba ta obejmuje zarówno wydania cyfrowe, jak i pudełkowe.

Little Nightmares zachwyciło wielu niezwykłym klimatem. - Little Nightmares z milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2018-08-16
Little Nightmares zachwyciło wielu niezwykłym klimatem.

Andreas Johnsson, prezes Tarsier Studios nie kryje zadowolenia z takiego wyniku, choć jest nim jednocześnie nieco zaskoczony (via Gematsu).

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasza pierwsza oryginalna gra sprzedała się tak dobrze, że znacznie przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Little Nightmares jest przecież częścią rynku niezależnego, zatem fakt, że nasz tytuł skusił ponad milion osób, jest wspaniały. To istotne osiągnięcie, zarówno dla Tariser Studios, jak i samego Little Nightmares. Stworzenie oryginalnego tytułu, który odniósł taki sukces, jest dla nas dowodem, że kierunek w jakim podążyliśmy był właściwy, i to wyśmienite uczucie.

Little Nightmares ukazało się pod koniec kwietnia ubiegłego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Natomiast w maju bieżącego roku swój debiut miała również wersja na Nintendo Switch. W tytule gracze wcielają się w Six, małą dziewczynkę w żółtym płaszczyku, która musi wydostać się z tajemniczego kompleksu zwanego Paszczą. Nie jest to jednak proste zadanie. Upiorne miejsce, do którego trafiła bohaterka, pełne jest bowiem platform, zagadek oraz przeciwników, których za wszelką cenę należy unikać. Ze względu na niezwykły klimat i satysfakcjonujący model zabawy zyskało sympatię przedstawicieli mediów branżowych (edycja pecetowa Little Nightmares może pochwalić się średnią oceną 81/100 w serwisie Metacritic; tytuł zdobył także szereg nagród), co jak widać przełożyło się na doskonałą sprzedaż.

  1. Oficjalna strona gry Little Nightmares
  2. Recenzja gry Little Nightmares – podróż do świata dziecięcych koszmarów