Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Expeditions: Conquistador (PC)
OkładkaExpeditions: Conquistador (PC)

Expeditions: Conquistador PC

Expeditions: Conquistador to opracowana w studiu Logic Artists produkcja z gatunku cRPG, posiadająca izometryczną perspektywę i turowy system walki. Gra umożliwia przeniesienie się do XVI wieku i eksplorację Nowego Świata jako hiszpański konwistador.

RPG | turowe | widok izometryczny | elementy strategiczne | renesans | klasyczne RPG

Expeditions: Conquistador Premiera PC

30maja2013

producent: Logic Artists wydawca: bitComposer Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Expeditions: Conquistador

Fallout

Black Legend

Darklands

Expeditions: Conquistador to gra cRPG, z akcją osadzoną w latach 1518-1520. Gracz obejmuje kontrolę nad drużyną wywodzących się z Hiszpanii konkwistadorów, których zadaniem jest eksplorowanie i podbój terytoriów centralnej Ameryki. Autorzy postawili na realizm historyczny, a świat gry opracowany został w oparciu o autentyczne mapy historyczne Meksyku i Hispanioli (tak ówcześnie nazywano obszary dzisiejszego Haiti).

Fabuła koncentruje się nie tylko na aspektach przygodowych, ale obejmuje również polityczną stronę tamtych czasów, pełną spisków, sekretnych paktów i zdrad. Kampania jest w dużym stopniu nieliniowa i zmusza do regularnego podejmowania mających poważne konsekwencje decyzji. Sami zadecydujemy, czy rozpoczniemy stosunki dyplomatyczne z Aztekami, czy też przemocą doprowadzimy do upadku ich imperium.

Gra oferuje turowy system walki, który charakteryzuje bogactwo opcji taktycznych. W trakcie bitew możemy m.in. robić użytek z przewagi, jaką dają ataki z flanki, zastawiać pułapki, wznosić barykady oraz korzystać z osłony. Ponadto każdy członek drużyny posiada własną osobowość, a istotną rolę, zarówno podczas starć, jak i w innych fragmentach kampanii, odgrywa poziom morale podwładnych, kształtowany przez nasze własne decyzje. Jeśli zignorujemy ich potrzeby i sugestie, to mogą nawet wszcząć bunt.

Za osiągnięcia postacie nagradzane są punktami doświadczenia, które wydajemy potem na rozwój ich charakterystyk i zakup nowych umiejętności. Zabawę dodatkowo urozmaica system losowych zdarzeń oraz mechanika handlowania z napotykanymi tubylcami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Expeditions: Conquistador

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.