Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2019, 18:45

autor: Serek

Aktualizacja Red Dead Online dodaje tryb przypominający battle royale

Trwają prace nad usprawnieniem Red Dead Online. W najnowszej aktualizacji do gry pojawi się nowy tryb - Gun Rush - którego zasady do złudzenia przypominają battle royale. Rockstar zapowiada także inne nowości.

Gotowi na Gun Rush? - Red Dead Online z trybem battle royale? - wiadomość - 2019-01-10
Gotowi na Gun Rush?

Rozwój modułu sieciowego do Red Dead Redemption 2 trwa w najlepsze. Tym razem Rockstar zdecydował się wraz z najnowszą aktualizacją dodać do Red Dead Online nowy tryb nazwany Gun Rush. Czym właściwie będzie nowy moduł rozgrywki? W dużym skrócie - trybem battle royale do RDO. Podobnie jak u innych przedstawicielach tego typu produkcji, także tutaj zwycięży gracz, który najdłużej utrzyma się na polu bitwy. Wraz w upływem czasu, obszar zmagań będzie się kurczył. Gun Rush zaoferuje rozgrywkę dla maksymalnie 32 graczy. Tryb będzie dostępny w dwóch wariantach - drużynowym oraz każdy na każdego.

Pojawiła się również istotna informacja dla posiadaczy kopii gry na Xboksa One - od teraz wszyscy ci użytkownicy uzyskają dostęp do obecnych wcześniej tylko na PlayStation 4 przedmiotów. Przy okazji, twórcy zapowiadają kolejne nowości, które mają niebawem ukazać się w grze. Mowa o trybach Races oraz Showdown. Producenci wsłuchali się również w głosy graczy i mają zamiar wprowadzić chociażby wyzwania dzienne czy usprawnić rozmowy, tak aby łatwiej było uniknąć agresywnych zachowań. Zmianie ma ulec także system prawa oraz nagród i wykrywanie uczestników zabawy na mapie. Teraz zobaczymy tylko graczy, którzy znajdują w niedalekiej odległości od nas. Ma to zredukować ilość sytuacji, kiedy jesteśmy obierani za cel przez innego zawodnika.

Co więcej, Rockstar zapewnia, że pracuje nad kolejnymi nowościami, które udostępni graczom w tym roku. Poza wspomnianymi dwoma trybami (Showdown i Races) w grze pojawić się mają nowe misje - w tym te od znanych i lubianych postaci, takich jak Horley czy Jessica LeClerk. Do tego szeroki wybór dynamicznych wydarzeń rozsianych po całym świecie gry oraz (jak przystało na grę wieloosobową) nowe bronie, ubrania i emotki. Red Dead Online wciąż pozostaje w fazie beta, co skutkuje ciągłymi aktualizacjami oraz poprawkami. Kilka tygodni temu twórcy zdecydowali się dodać do produkcji mikrotransakcje. Poznaliśmy również ceny złotych sztabek (waluty dostępnej w grze). Miejmy nadzieję, że zarówno wprowadzone, jak i zapowiedziane zmiany rzeczywiście usprawnią rozgrywkę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption 2
  2. Mikrotransakcje w Red Dead Online