Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2018, 10:33

autor: Ender

Beta Red Dead Online – Rockstar wprowadza mikrotransakcje, znamy ceny

Tryb zabawy wieloosobowej w Red Dead Redemption 2, znany szerzej pod nazwą Red Dead Online, otrzymał oficjalny sklep z mikrotransakcjami. Gracze mogą kupić w nim za prawdziwe pieniądze premiową walutę gry, którą są sztabki złota, odblokowujące dostęp do nowych broni, wyposażenia oraz usług.

Studio Rockstar Games ogłosiło na swoim blogu, że oficjalnie wprowadza mikrotransakcje do wieloosobowego trybu gry Red Dead Redemption II, znanego lepiej pod nazwą Red Dead Online. Pojawiły się one wraz z wersją 1.05 produkcji. Przypomnijmy, że rozgrywki wieloosobowe znajdują się wciąż w fazie otwartych beta-testów, które formalnie rozpoczęły się pod koniec listopada.

W wirtualnym sklepie RDO możemy zakupić za pieniądze premiową walutę w grze, którą są złote sztabki. Użyjemy ich do odblokowania nowych strojów, broni, wyposażenia oraz innych przydatnych podczas zabawy usług. Sztabki teoretycznie można zdobywać też podczas rozgrywki (wymieniając je za wręczane w nagrodę lub znajdowane samorodki), ale jak wyliczyli fani, trwa to absurdalnie długo. Żeby zdobyć wszystko to, co oferuje produkcja, bez wydania ani jednej złotówki, należałoby spędzić w grze tysiące godzin. Rockstar obiecał jednak, że ekonomia RDO nie została jeszcze w pełni przetestowana i ulegnie jeszcze pewnym zmianom. W tej chwili osoby marzące o tym, by szybko stać się królami Dzikiego Zachodu, muszą jednak wydać niemałe pieniądze. Ceny sztabek złota przedstawiają się następująco:

Ceny złotych sztabek w Red Dead Online:

  1. 25 sztabek (oferta jednorazowa) – 18,75 zł
  2. 25 sztabek (cena standardowa) – 38 zł
  3. 55 sztabek – 79 zł
  4. 150 sztabek – 199 zł
  5. 245 sztabek – 309 zł
  6. 350 sztabek – 419 zł

W ramach prezentu dla fanów, wszyscy gracze, którzy do 20 grudnia uruchomią Red Dead Online otrzymają 15 sztabek złota. Dodatkowe wirtualne pieniądze, otrzymają posiadacze specjalnej edycji Red Dead Redemption II (100 dolarów), wydania Ultimate (1000 dolarów), a także osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe (100 dolarów). Sztabki powinny zostać przesłane do 24 grudnia, natomiast podarunki w postaci waluty trafią na konta graczy po 21 grudnia.

  1. Oficjalna strona Red Dead Redemption II
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”
  3. Kompendium wiedzy – Red Dead Redemption