Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2020, 08:54

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Wiedźmin 3: wersje na PS4 i Xboksa One nie otrzymają funkcji cross-save

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Nintendo Switch otrzymał wczoraj patch wzbogacający grę o szereg nowych opcji – m.in. możliwość zsynchronizowania stanów gry z kontem na Steam lub GOG.com. Niestety, wygląda na to, że funkcja ta nie trafi na inne konsole – przygotowano ją specjalnie z myślą o platformie wielkiego „N”.

Wiedźmin na Switcha stał się zdecydowanie lepszy. - Wiedźmin 3: wersje na PS4 i Xboksa One nie otrzymają funkcji cross-save - wiadomość - 2020-02-19
Wiedźmin na Switcha stał się zdecydowanie lepszy.

W SKRÓCIE:

  1. funkcja cross-save Wiedźmina 3 nie trafi na PS4 i Xboksa One;
  2. opcja została przygotowana specjalnie z myślą o Nintendo Switch.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Nintendo Switch doczekał się wczoraj dużego patcha, który dodał do gry szereg ustawień graficznych, a także możliwość synchronizowania zapisanych stanów gry z kontami na GOG.com i Steam. Niestety, wygląda na to, że ostatnia z funkcji będzie ekskluzywna dla platformy wielkiego „N” – nie ma planów dodania jej do wydań na PlayStation 4 i Xboksa One.

Zaprojektowaliśmy tę opcję specjalnie dla wersji na Switcha, wspólnie z Saber Interactive – zespołem, który ściśle współpracował z nami przy tym porcie. Nie ma planów, by dodać podobną funkcjonalność do innych wersji Wiedźmina 3 - powiedział portalowi USGamer rzecznik CD Projekt RED.

Z jednej strony może to być nieco rozczarowująca wiadomość, ale z drugiej – funkcja w gruncie rzeczy nie jest potrzebna na PS4 i Xboksie One. Sporo osób kupiło Wiedźmina 3 na Switcha głównie po to, by grać w trybie przenośnym. Na dużym ekranie ta wersja gry prezentuje się mocno tak sobie, więc synchronizowanie stanów gry pozwala połączyć to, co najlepsze – piękną oprawę z wersji PC z mobilnością zapewnianą przez Complete Edition. Grając na sprzęcie Sony lub Microsoftu możemy cieszyć się solidnej jakości grafiką, więc przenoszenie save’ów pomiędzy konsolą a pecetem nie miałoby w tych przypadkach większego sensu. Jeśli już, to podejrzewam, że większym zainteresowaniem cieszyłaby się opcja wykorzystania stanów gry z PS4 lub Xboksa One na Nintendo Switch.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trafił na rynek w maju 2015 roku. Z kolei wersja dedykowana Nintendo Switch ukazała się trochę ponad cztery miesiące temu.

  1. CD Projekt RED – strona oficjalna
  2. Wiedźmin 3: Dziki Gon – strona oficjalna
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik
  4. Recenzja gry Wiedźmin 3 na Nintendo Switch – Brzydki? Tak. Grywalny? Jak cholera!