Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 lutego 2020, 19:58

autor: Ender

Start Amazon.pl możliwy jeszcze w tym roku

Według niepotwierdzonych informacji, amerykański gigant Amazon przygotowuje się do otworzenia polskiej wersji swojego sklepu internetowego. Spółka prowadzić ma negocjacje z Pocztą Polską w sprawie wysyłki zamówień na terenie naszego kraju.

Gazeta Wyborcza podzieliła się niepotwierdzonymi informacjami, według których Amazon szykuje się do otworzenia oficjalnego oddziału swojego sklepu internetowego w naszym kraju jeszcze w tym roku. Pochodzić mają one od osób uczestniczących w zaawansowanych negocjacjach pomiędzy amerykańskim gigantem a Pocztą Polską, która ma potencjalnie zająć się obsługą zamówień wykonanych za pośrednictwem Amazonu, na terytorium Polski i Ukrainy. W tej chwili obie strony oficjalnie zaprzeczają, że prowadzą jakiekolwiek rozmowy. Jeżeli plotki okażą się jednak prawdziwe, o nowym sklepie możemy usłyszeć nawet w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Sklep Amazon wystartował w 1995 roku, jako jedna z pierwszych internetowych księgarni na świecie. - Start Amazon.pl możliwy jeszcze w tym roku - wiadomość - 2020-02-19
Sklep Amazon wystartował w 1995 roku, jako jedna z pierwszych internetowych księgarni na świecie.

Przypomnijmy, że Amazon to jedna z kilku największych współczesnych megakorporacji handlowo-technologicznych, która swoją silną pozycję zaczęła zdobywać na początku tego stulecia. Spółka, kierowana przez najbogatszego człowieka świata Jeffa Bezosa, jest często krytykowana za nieuczciwe niszczenie konkurencji, unikanie płacenia podatków oraz fatalny stosunek do pracowników. Już od kilku lat gigant posiada sieć dużych magazynów i centrów logistycznych w naszym kraju, których funkcjonowaniu towarzyszyły kontrowersje związane ze zwalczaniem przez szefostwo firmy działalności związkowej oraz przypadkami naruszania kodeksu pracy.

Po wejściu firmy do Polski wiele osób spodziewało się, że dzięki temu otworzy ona względnie szybko rodzimą wersję sklepu internetowego. Tak się jednak nie stało. Do tej pory jedynym ułatwieniem dla klientów znad Wisły była możliwość wyboru ojczystego języka podczas zakupów w niemieckiej wersji witryny. Amazon to jednak nie tylko sklep, ale także różnego rodzaju serwisy partnerskie (np. Amazon Prime), urządzenia i usługi, z których wsparciem dla klientów w Polsce nie jest obecnie najlepiej. Możemy tu wspomnieć chociażby o czytniku e-booków Kindle, odtwarzaczu multimedialnym Firestick TV lub sklepie audiobooków Audible. Otwarcie sklepu Amazon.pl ma szansę wstrząsnąć rodzimym rynkiem e-commerce, zwiększając konkurencję pomiędzy funkcjonującymi na nim od lat podmiotami.

Amazon już od kilku lat inwestuje w centra logistyczne w Polsce. - Start Amazon.pl możliwy jeszcze w tym roku - wiadomość - 2020-02-19
Amazon już od kilku lat inwestuje w centra logistyczne w Polsce.
  1. Amazon – strona oficjalna