Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Project Legion (PC)
OkładkaProject Legion (PC)

Project Legion PC

Project Legion to gra FPS wzbogacona silnymi elementami MMORPG. Akcja toczy się w tym samym uniwersum co EVE Online, ale koncentruje się na walkach toczonych na powierzchniach planet. Starcia rozgrywane są w dużej skali – na potężnych mapach i przy udziale licznych grup graczy.

Akcji | science fiction | FPS | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Legion Premiera PC

anulowana

producent: CCP Games / Crowd Control Productions Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Project Legion

Destiny 2

Tom Clancy's The Division

Defiance

Project Legion to strzelanka MMO utrzymana w klimatach science-fiction. Tytuł oparty jest na modelu darmowym z mikropłatnościami i opracowało go studio CCP. Projekt wykorzystuje niektóre elementy konsolowego Dust 514, ale tylko jako fundamenty i w praktyce jest to zupełnie nowa produkcja.

Gra osadzona została w tym samym uniwersum science-fiction, co MMORPG EVE Online. Akcja toczy się 21 tysięcy lat od czasów współczesnych, w odległej galaktyce, do której ludzkość dostała się przez odkryty przez przypadek tunel w czasoprzestrzeni. Nasza cywilizacja wykorzystała go do błyskawicznej ekspansji na nowe terytoria. Po pewnym czasie tunel uległ jednak załamaniu. Bez niego kolonizatorzy zostali na zawsze odcięci od reszty ludzkiej cywilizacji i musieli stworzyć własny porządek. Nie zrekonstruowali oni starego podziału na narody, których miejsce zajęły wielkie korporacje. EVE Online zajmuje się wydarzeniami mającymi miejsce w przestrzeni kosmicznej, wpływającymi na sytuację w całej galaktyce, natomiast Project Legion koncentruje się na walkach toczonych na powierzchniach planet. Obie gry są sobą scalone i działania graczy w jednym tytule mają poważne konsekwencje w drugim i vice versa.

Pod względem rozgrywki Project Legion jest klasyczną grą FPS wzbogaconą silnymi elementami MMO. Zaczynając zabawę, gracze tworzą własną postać, którą potem rozwijają za pomocą zdobywanych punktów doświadczenia. Zabawa w większości polega na toczeniu typowo strzelankowych bitew, przy użyciu licznych futurystycznych gadżetów oraz pojazdów bojowych i maszyn latających. Mapy imponują rozmiarami i mogą się na nich bawić duże grupy graczy. Dodatkową atrakcją jest możliwość wcielenia się w rolę dowódcy, który koordynuje działania drużyny i wspiera ją, dostarczając w kluczowych elementach potrzebne zaopatrzenie.

Autorzy przygotowali kilka trybów rozgrywki. Głównym z nich są tzw. kontrakty najemnicze, mające postać meczów o jasno określonych warunkach zwycięstwa i ściśle ustalonych drużynach. Dla osób preferujących większą swobodę przygotowano opcję skanowania uniwersum EVE Online w poszukiwaniu planet z cennymi surowcami. Ich powierzchnie stanowią sandboksowe strefy, gdzie możemy zmierzyć się z innymi użytkownikami lub walczyć z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Ponadto zarządzane przez użytkowników korporacje mogą organizować własne turnieje z cennymi nagrodami.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Legion: 16+