Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Project Legion (PC)

Project Legion PC

Project Legion to gra FPS wzbogacona silnymi elementami MMORPG. Akcja toczy się w tym samym uniwersum co EVE Online, ale koncentruje się na walkach toczonych na powierzchniach planet. Starcia rozgrywane są w dużej skali – na potężnych mapach i przy udziale licznych grup graczy.

Akcji | science fiction | FPS | MMO

PC Windows
Okładka Project Legion (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Project Legion to strzelanka MMO utrzymana w klimatach science-fiction. Tytuł oparty jest na modelu darmowym z mikropłatnościami i opracowało go studio CCP. Projekt wykorzystuje niektóre elementy konsolowego Dust 514, ale tylko jako fundamenty i w praktyce jest to zupełnie nowa produkcja.

Gra osadzona została w tym samym uniwersum science-fiction, co MMORPG EVE Online. Akcja toczy się 21 tysięcy lat od czasów współczesnych, w odległej galaktyce, do której ludzkość dostała się przez odkryty przez przypadek tunel w czasoprzestrzeni. Nasza cywilizacja wykorzystała go do błyskawicznej ekspansji na nowe terytoria. Po pewnym czasie tunel uległ jednak załamaniu. Bez niego kolonizatorzy zostali na zawsze odcięci od reszty ludzkiej cywilizacji i musieli stworzyć własny porządek. Nie zrekonstruowali oni starego podziału na narody, których miejsce zajęły wielkie korporacje. EVE Online zajmuje się wydarzeniami mającymi miejsce w przestrzeni kosmicznej, wpływającymi na sytuację w całej galaktyce, natomiast Project Legion koncentruje się na walkach toczonych na powierzchniach planet. Obie gry są sobą scalone i działania graczy w jednym tytule mają poważne konsekwencje w drugim i vice versa.

Pod względem rozgrywki Project Legion jest klasyczną grą FPS wzbogaconą silnymi elementami MMO. Zaczynając zabawę, gracze tworzą własną postać, którą potem rozwijają za pomocą zdobywanych punktów doświadczenia. Zabawa w większości polega na toczeniu typowo strzelankowych bitew, przy użyciu licznych futurystycznych gadżetów oraz pojazdów bojowych i maszyn latających. Mapy imponują rozmiarami i mogą się na nich bawić duże grupy graczy. Dodatkową atrakcją jest możliwość wcielenia się w rolę dowódcy, który koordynuje działania drużyny i wspiera ją, dostarczając w kluczowych elementach potrzebne zaopatrzenie.

Autorzy przygotowali kilka trybów rozgrywki. Głównym z nich są tzw. kontrakty najemnicze, mające postać meczów o jasno określonych warunkach zwycięstwa i ściśle ustalonych drużynach. Dla osób preferujących większą swobodę przygotowano opcję skanowania uniwersum EVE Online w poszukiwaniu planet z cennymi surowcami. Ich powierzchnie stanowią sandboksowe strefy, gdzie możemy zmierzyć się z innymi użytkownikami lub walczyć z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Ponadto zarządzane przez użytkowników korporacje mogą organizować własne turnieje z cennymi nagrodami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gry podobne do Project Legion

Wymagania wiekowe Project Legion

16+

Project Nova - zapowiedziano strzelankę free-to-play w uniwersum EVE Online
Project Nova - zapowiedziano strzelankę free-to-play w uniwersum EVE Online

wiadomość22 kwietnia 2016

Studio CCP zapowiedziało Project Nova. Będzie to nastawiona na tryb multiplayer pierwszoosobowa strzelanka osadzona w uniwersum EVE Online, która wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Koniec DUST 514. Grę zastąpi nowy FPS na PC
Koniec DUST 514. Grę zastąpi nowy FPS na PC

wiadomość3 lutego 2016

Studio CCP poinformowało, że 30 maja bieżącego roku serwery strzelanki free-to-play DUST 514 zostaną wyłączone. Ujawniono także, że firma pracuje już nad nową grą FPS, która trafi w przyszłości na komputery PC. Będzie to produkcja oparta na zapowiedzianym jakiś czas temu Project Legion.

Project Legion - na pecety zmierza ulepszona wersja konsolowego Dust 514
Project Legion - na pecety zmierza ulepszona wersja konsolowego Dust 514

wiadomość3 maja 2014

Podczas konwentu zorganizowanego dla fanów EVE Online studio CCP Games ujawniło Project Legion, czyli pecetową strzelankę MMO, będącą mocno ulepszoną i rozbudowaną wersją konsolowego Dust 514.