Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2014, 08:39

autor: Adrian Werner

Project Legion - na pecety zmierza ulepszona wersja konsolowego Dust 514

Podczas konwentu zorganizowanego dla fanów EVE Online studio CCP Games ujawniło Project Legion, czyli pecetową strzelankę MMO, będącą mocno ulepszoną i rozbudowaną wersją konsolowego Dust 514.

Pecetowe MMO EVE Online cieszy się sporą popularnością i może pochwalić się bardzo oddaną społecznością. Nic zatem dziwnego, że wielu graczy od dłuższego czasu prosiło o przeniesienie na komputery osadzonej w tym samym uniwersum sieciowej strzelanki Dust 514, która ukazała się wyłącznie na PlayStation 3. Studio CCP postanowiło wreszcie spełnić oczekiwania fanów, jednak autorzy mają większe ambicje niż wyprodukownie jedynie prostej konwersji. Zamiast tego zamierzają wykorzystać fundamenty konsolowego pierwowzoru do opracowania w praktyce niemalże zupełnie nowej gry. Otrzymała ona tytuł Project Legion i oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Produkcja jest wciąż na dosyć wczesnym etapie i premiera nastąpi najwcześniej za rok.

Autorzy chcą wykorzystać wszystkie doświadczenia uzyskane przy tworzeniu Dust 514 do pełniejszego zrealizowania wizji walki na powierzchni planet w uniwersum EVE Online. Podobnie jak pierwowzór, gra będzie pierwszoosobową strzelanką, ale zmiany i ulepszenia mają być tak dramatyczne, że CCP uznało, że konieczna jest zmiana tytułu. Przede wszystkim mocno przerobione zostaną mechanizmy rozgrywki, tak aby nabrały bardziej sandboksowego charakteru poprzez zwiększenie rozmiarów map, wpuszczenie na nie liczniejszych grup graczy oraz zapewnienie pełnej swobody wyboru taktyki. Możemy spodziewać się także licznych ulepszeń mechanizmów walki, bardziej różnorodnych ról oraz mocno zmodyfikowanego systemu rozwoju.

Project Legion zaoferuje oczywiście ulepszony silnik graficzny i znacznie wyższy poziom detali. Rozszerzona zostanie również lista aktywności. Poza znanymi już kontraktami dla najemników gracze będą mogli skanować uniwersum EVE Online w poszukiwaniu planet z cennymi surowcami. Na ich powierzchni nie znajdziemy odgórnie ustalonych misji, warunków zwycięstwa czy drużyn. Zamiast tego będą one sandboksowymi strefami, gdzie zmierzymy się z innymi użytkownikami oraz przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Ponadto zarządzane przez użytkowników korporacje otrzymają opcję organizowania turniejów. Wszystko to ma scalić Project Legion z EVE Online mocniej, niż miało to miejsce w przypadku konsolowo pierwowzoru, tak aby wydarzenia w jednej grze miały istotny wpływ na sytuację w drugiej.

Na koniec warto wspomnieć, że nad Project Legion pracuje oddzielny zespół i dlatego produkcja gry nie wpłynie negatywnie na tempo rozwoju Dust 514.

  1. CCP Games – oficjalna strona studia