Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2014, 09:09

autor: Góral

Call of Duty: Advanced Warfare - gra ukaże się także na X360 i PS3. Dodatki pojawią się najpierw na konsolach Microsoftu

Firma Activision zapowiedziała oficjalnie grę Call of Duty: Advanced Warfare o której pisaliśmy wczoraj. W związku z tym poznaliśmy kilka nowych informacji. Najważniejszą z nich jest fakt, ze tytuł pojawi się nie tylko na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, lecz także na Xboksie 360 i PlayStation 3. Natomiast wszystkie dodatki najpierw ukazywać będą się na urządzeniach koncernu Microsoft.

Call of Duty: Advanced Warfare zabierze nas do roku 2054. - Call of Duty: Advanced Warfare - gra ukaże się także na X360 i PS3. Dodatki pojawią się najpierw na konsolach Microsoftu - wiadomość - 2014-05-03
Call of Duty: Advanced Warfare zabierze nas do roku 2054.

Wczoraj pisaliśmy o nowej odsłonie serii Call of Duty o podtytule Advanced Warfare. Oficjalna zapowiedź gry planowana była na niedzielę, ale przez wyciek informacji opublikowany przez serwis Destructoid postanowiono nie czekać dłużej i podzielono się konkretami. Oprócz tego, o czym donosiliśmy wczoraj, okazało się, że tytuł zmierza nie tylko na komputery PC oraz konsole nowej generacji (Xbox One i PlayStation 4), ale także na Xboksa 360 i PlayStation 3. Będzie to jednak pierwsza odsłona serii powstająca w trzyletnim okresie czasu, więc twórcy obiecują iście next-genowe doznania. Oczywiście możemy podejrzewać, że nie dotyczą one starszych urządzeń, niemniej w grze ujrzymy m.in. nową technologię skanowania i animacji twarzy, dzięki czemu postacie mają być dużo bardziej realistyczne.

Od wczoraj wiemy, że żołnierze wykorzystają w czasie walki nowoczesne gadżety, w tym egzoszkielety zapewniające lepszą mobilność, szybkość i siłę. W związku z tym, tytuł ma pozwalać na stosowanie różnych taktyk na każdym terenie, co oznacza po prostu większą swobodę podczas rozgrywki. Akcja produkcji rozegra się natomiast w 2054 roku, w świecie, w którym prywatne koncerny militarne stały się głównymi siłami wojskowymi. Widoczny na pierwszym zwiastunie Jonathan Irons (grany przez Kevina Spacey’a) jest szefem największej z nich - Atlas Corporation.

Call of Duty: Advanced Warfare – projekt okładki.
Call of Duty: Advanced Warfare – projekt okładki.

Oprócz tego warto wspomnieć także o szykowanych dodatkach, bez których nie obejdzie się w dzisiejszych czasach żadna produkcja. Rozszerzenia, jak można się było tego spodziewać, najpierw będą się ukazywać na konsolach firmy Mirosoft (Xbox 360 i Xbox One). Nie ujawniono ile trwać ma okres ekskluzywności, ale śmiało można zakładać, że nie zmieni się on w stosunku do obecnej umowy, zapewniającej pierwszeństwo Xboksom przez około miesiąc czasu.

Światowa premiera Call of Duty: Advanced Warfare odbędzie się 4 listopada na konsolach Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach osobistych.

Call of Duty: Advanced Warfare ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC. - Call of Duty: Advanced Warfare - gra ukaże się także na X360 i PS3. Dodatki pojawią się najpierw na konsolach Microsoftu - wiadomość - 2014-05-03
Call of Duty: Advanced Warfare ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC.