Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Manager 2019 (PC)
OkładkaFootball Manager 2019 (PC)

Football Manager 2019 PC

Kolejna odsłona serii Football Manager, od lat rozwijana przez brytyjskie studio Sports Interactive przy wsparciu wydawcy, firmy SEGA.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski

Football Manager 2019 Premiera PC

2listopada2018

pudełko PL

2listopada2018

Steam

2listopada2018

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Football Manager 2019

FIFA Manager 14

Football Manager 2014

Championship Manager 2010

Football Manager 2019 to kolejna odsłona znanej i cenionej wśród miłośników futbolu serii menadżerów piłkarskich tworzonej przez studio Sports Interactive. Produkcja została wydana przez firmę Sega, podobnie jak i w przypadku wcześniejszych części.

Mechanika

FM 2019 to bardzo rozbudowana produkcja, w której gracz wciela się w rolę menedżera jednego z wybranych klubów piłkarskich dostępnych w grze. W trakcie zabawy odpowiadamy za pełne spektrum funkcjonowania zespołu – podstawą naszych obowiązków jest pozyskiwanie oraz rozwój piłkarzy, ustalanie treningów oraz taktyki meczowej, jak również kontrola nad podopiecznymi zarówno w trakcie spotkania, jak i pomiędzy kolejnymi meczami. Rozgrywka wymaga od nas ciągłego podejmowania decyzji oraz ustalania priorytetów i pogodzenia interesów różnorodnych stron.

Oprócz tego równie istotne jest dbanie stronę finansową klubu – działamy bowiem w obrębie sztywno ustalonego budżetu, który wydajemy na nowych zawodników, podwyżki czy ulepszenia. Dodatkowym zadaniem menedżera staje się także kreowanie dobrego wizerunku marketingowego oraz utrzymywanie właściwych relacji z kibicami i mediami.

W sumie, w grze dostępnych jest 26 w pełni licencjonowanych rozgrywek ligowych z 11 państw oraz liczne indywidualne licencje klubowe z największych lig świata. W Football Manager 2019 po raz pierwszy pojawiły się oficjalne rozgrywki niemieckiej Bundesligi oraz 2. Bundesligi.

Nowości w rozgrywce

Football Manager 2019 przynosi kluczowe zmiany w kontekście dwóch aspektów zabawy – podstawą jest przemodelowany moduł taktyki, w którym możemy opierać swój pomysł na mecz na kilkunastu predefiniowanych ustawieniach zawodników na boisku, bazujących na popularnych nurtach współczesnej myśli szkoleniowej, jak np. gegenpress czy tiki-taka. Zmieniono także panel treningowy – gra pozwala na stworzenie odpowiedniego planu zajęć dla piłkarzy spośród czterdziestu bloków tematycznych, umożliwiających rozwinięcie techniki, motoryki czy też strony mentalnej podopiecznych.

Football Manager 2019 oferuje także dwie popularne w ostatnim czasie nowalijki techniczne związane z rozgrywaniem meczu – podczas spotkań możemy zauważyć wpływ technologii VAR oraz goal line, które pomagają w rozstrzyganiu spornych sytuacji związanych ze strzelonymi bramkami czy rzutami karnymi.

Kwestie techniczne

Football Manager 2019 nie jest tytułem efektownym graficznie – większą część rozgrywki spędzamy w interfejsie pełnym tabelek, statystyk oraz wykresów. Akcję podczas meczów obserwujemy z kolei za pośrednictwem prostego silnika meczowego 3D.

Inne

Do gry Football Manager 2019 dodawany jest za darmo pecetowy Football Manager Touch 2019, czyli uproszczona wersja produkcji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Football Manager 2019 cena w dniu premiery: 235,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2019

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Football Manager 2019 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 9600M / Radeon HD 3650 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/8.1/10