Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2018, 20:25

Football Manager 2019 z VAR-em, nowymi opcjami treningowymi i taktycznymi

Do premiery najnowszej odsłony najpopularniejszego cyklu menadżerów piłkarskich pozostał nieco ponad miesiąc. Twórcy obiecują poprawione opcje taktyczne, zwiększenie możliwości treningowych oraz wprowadzenie systemu VAR. Oby było VAR-to.

Czekamy z niecierpliwością na możliwość pokierowania jedną z drużyn najsilniejszej ligi na świecie - LOTTO Ekstraklasy. - Football Manager 2019 z VAR-em, nowymi opcjami treningowymi i taktycznymi - wiadomość - 2018-09-27
Czekamy z niecierpliwością na możliwość pokierowania jedną z drużyn najsilniejszej ligi na świecie - LOTTO Ekstraklasy.

Firmy SEGA (wydawca gry) oraz Sports Interactive (producent) podzieliły się informacjami na temat najważniejszych cech Football Managera 2019. Kolejna odsłona popularnego cyklu ukaże się na PC oraz Mac 2 listopada w polskiej (napisy) oraz angielskiej wersji językowej do wyboru. Produkcja posiada oficjalną licencję na LOTTO Ekstraklasę, co może zaciekawić rodzimych graczy. Osoby, które dokonają zakupu przedpremierowego, będą mogły sprawdzić się w roli menadżera piłkarskiego dwa tygodnie przed premierą, dzięki w pełni grywalnej wersji beta. Postępy z bety mogą być przeniesione do pełnej gry.

Każdy miłośnik menadżerów piłkarskich wie, że Football Manager to przede wszystkim zarządzanie klubem w skali makro. W tego typu seriach trudno o diametralne zmiany z roku na rok. Można natomiast starać się wejść na jeszcze wyższy poziom szczegółów i smaczków, które sprawią, że gracz poczuje się jak prawdziwy „boss”. Tą drogą poszli twórcy, implementując do gry kolejne moduły. Studio Sports Interactive zapowiedziało, że dużą zmianę przejdą opcje treningowe. Pomóc w tym ma współpraca z realnymi klubami oraz menadżerami z całego świata, którzy służą producentom dobrą radą.

Doświadczeni menadżerowie mają również poczuć większy wpływ na grę drużyny. Umożliwi to zmieniony moduł taktyczny (gracze będą mogli wybrać jedną ze znanych taktyk lub stworzyć własną) oraz większy zakres instrukcji dla zespołu. Jeżeli nie graliście wcześniej w żadną odsłonę tej serii, nie powinniście się obawiać - twórcy obiecali wprowadzenie „systemu indukcyjnego”, skierowanego do mniej doświadczonych graczy. Dzięki niemu, nowi użytkownicy otrzymają pewien rodzaj samouczka, dzięki któremu dowiedzą się jak poradzić sobie z ogromem opcji.

Patrząc na ilość możliwości nie powinno nikogo dziwić, że niektórzy trenerzy piłkarscy otwarcie przyznają się do gry w Football Managera.
Patrząc na ilość możliwości nie powinno nikogo dziwić, że niektórzy trenerzy piłkarscy otwarcie przyznają się do gry w Football Managera.

Jedną z największych nowości w Football Managerze 2019 będzie wprowadzenie VAR-u. System wideo-weryfikacji zostanie zaimplementowany wraz z technologią goal-line, dzięki której sędziowe mogą sprawdzić czy piłka przeszła całym obrębem za linię bramkową. Miejmy nadzieję, że w grze system VAR zostanie przyjęty cieplej niż w rzeczywistości, gdzie sędziowie wciąż uczą się go obsługiwać... Twórcy chwalą się również wykupieniem licencji na rozgrywki niemieckie (Bundesliga oraz 2. Bundesliga), dzięki której drużyny naszych zachodnich sąsiadów zostaną wzbogacone o oficjalne twarze zawodników oraz herby klubów. Do premiery pozostał już nieco ponad miesiąc, pozostaje tylko czekać i szykować się na długie wieczory w roli menadżera przyszłej potęgi klubowej piłki nożnej.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Football Manager