Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2019, 10:30

Football Manager 2019 z przeszło 2 milionami sprzedanych egzemplarzy

Miles Jacobson, czyli główna osoba odpowiedzialna za serię Football Manager w studiu Sports Interactive, pochwalił się na Twitterze, że wszystkie wersje ubiegłorocznej odsłony sprzedały się w przeszło dwóch milionach egzemplarzy. Wynik ten został osiągnięty po niemal ośmiu miesiącach od premiery.

Menadżery piłkarskie tworzone przez brytyjskie studio Sports Interactive od 27 lat cieszą się sporą popularnością ze strony miłośników futbolu, którzy marzą, by móc stanąć na czele klubu bądź reprezentacji i rozpocząć walkę o najwyższe cele. Wyjątkiem pod tym względem nie jest ich ostatnie dzieło, czyli Football Manager 2019. Miles Jacobson, czyli dyrektor serii, pochwalił się na Twitterze, że od momentu premiery, która miała miejsce 2 listopada 2018 roku, tytuł rozszedł się w przeszło 2 milionach egzemplarzy. To pierwsza produkcja w cyklu, której udało się osiągnąć ten kamień milowy.

W swoim tweecie Jacobson pisze, że wynik ten obejmuje „różne platformy”. Oznacza to, że podliczono sprzedaż wszystkich trzech wersji tytułu – dostępnego jedynie na PC Football Managera 2019, wydanego na komputery osobiste, Switcha, Androida oraz iOS Football Managera Touch 2019, a także przeznaczonego wyłącznie na urządzenia mobilne Football Managera Mobile 2019.

Czy Football Manager 2020 powtórzy sukces poprzednika? - Football Manager 2019 z przeszło 2 milionami sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2019-07-23
Czy Football Manager 2020 powtórzy sukces poprzednika?

Warto zauważyć, że Football Manager 2019 jest jedną z najlepiej ocenianych przez krytyków branżowych odsłon cyklu studia Sports Interactive. W serwisie Metacritic jej średnia not wynosi 86/100. Recenzenci chwalili przede wszystkim mnogość opcji zarządzania, jakie ten tytuł oferuje, oraz szereg nowości, wśród których możemy wymienić technologie Goal-Line oraz VAR czy media społecznościowe, na których piłkarze mogą publicznie okazywać swoje emocje. Tak ciepłe przyjęcie bez wątpienia pozytywnie wpłynęło na zainteresowanie produkcją, co z kolei przełożyło się na wysoką sprzedaż.

Studio Sports Interactive nie zamierza zwalniać tempa. W przygotowaniu jest już kolejna odsłona cyklu, czyli Football Manager 2020. Nie znamy na razie zbyt wielu szczegółów na temat tej produkcji. Twórcy podali jedynie, że będzie ona jednym z tytułów startowych platformy streamingowej Google Stadia, która ma zadebiutować w listopadzie bieżącego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Football Manager
  2. Football Manager 2019 – poradnik do gry