Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCANDiOSSwitch
Okładka Football Manager Touch 2019 (PC)

Football Manager Touch 2019

Football Manager 2019 Touch

Uproszczona wersja menadżera piłkarskiego Football Manager 2019. Gra została stworzona przez studio Sports Interactive i skupia się tylko na aspekcie trenerskim – zrezygnowano w niej z opieki nad stadionem czy też dbania o wizerunek klubu.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski

Okładka Football Manager Touch 2019 (PC)

data premiery gry:

2lis2018

PC AND iOS

27lis2018

Switch

Football Manager 2019 Touch to specjalna, uproszczona wersja gry Football Manager 2019. Produkcja została stworzona przez brytyjskie studio Sports Interactive, które zajmuje się również tworzeniem pełnoprawnych odsłon serii Football Manager.

Mechanika

Tytuł ten w znaczący sposób różni się od zwykłego Football Managera, bowiem skupia się tylko na aspekcie trenerskim. Podstawa rozgrywki prezentuje się dokładnie tak, jak w pełnoprawnych odsłonach cyklu: zajmujemy się ustalaniem taktyki przed meczami, a także na bieżąco modyfikujemy te ustalenia w trakcie spotkań. Oprócz tego do naszych obowiązków należy prowadzenie treningów czy też przeprowadzanie transferów.

W odróżnieniu od poprzedniej odsłony podserii FM Touch, w Football Manager 2019 Touch znajdziemy pełną bazę ponad 500 tysięcy zawodników z 2500 zespołów grających w 50 państwach. Podobnie jak w pełnoprawnej odsłonie serii można oglądać mecze oraz dokonywać zmian zawodników i taktyki w trakcie spotkania – możliwe jest także zasymulowanie całych spotkań, zdając się na naszych wirtualnych pomocników.

Wśród elementów, które nie znalazły się w Football Manager 2019 Touch, można wyróżnić chociażby kwestię kontaktów z mediami, dbania o wizerunek zespołu czy też gospodarowania stadionem klubowym

Nowości w rozgrywce

Football Manager 2019 przynosi kluczowe zmiany w kontekście dwóch aspektów zabawy – podstawą jest przemodelowany moduł taktyki, w którym możemy opierać swój pomysł na mecz na kilkunastu predefiniowanych ustawieniach zawodników na boisku, bazujących na popularnych nurtach współczesnej myśli szkoleniowej, jak np. gegenpress czy tiki-taka. Zmieniono także panel treningowy – gra pozwala na stworzenie odpowiedniego planu zajęć dla piłkarzy spośród czterdziestu bloków tematycznych, umożliwiających rozwinięcie techniki, motoryki czy też strony mentalnej podopiecznych.

Football Manager 2019 oferuje także dwie popularne w ostatnim czasie nowalijki techniczne związane z rozgrywaniem meczu – podczas spotkań możemy zauważyć wpływ technologii VAR oraz goal line, które pomagają w rozstrzyganiu spornych sytuacji związanych ze strzelonymi bramkami czy rzutami karnymi.

Kwestie techniczne

Football Manager Touch 2019, podobnie jak i duża odsłona serii, nie jest tytułem efektownym graficznie – większą część rozgrywki spędzamy w interfejsie pełnym tabelek, statystyk oraz wykresów. Akcję podczas meczów obserwujemy z kolei za pośrednictwem prostego silnika meczowego 3D.

Inne

Komputerowa wersja Football Manager 2019 Touch dodawana jest za darmo do pecetowej gry Football Manager 2019.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Football Manager Touch 2019

Wymagania wiekowe Football Manager Touch 2019

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Football Manager Touch 2019

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 9600M / Radeon HD 3650 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/8.1/10
Pierwsze recenzje Football Managera 2019. Pojawiło się również demo
Pierwsze recenzje Football Managera 2019. Pojawiło się również demo

wiadomość4 listopada 2018

Football Manager 2019 zadebiutował dwa dni temu. W sieci zdążyło się już pojawić kilkanaście recenzji tytułu. Wynika z nich, że mamy do czynienia z najlepszą odsłoną serii od lat. Nawet drobne wady nie przeszkadzają w odbiorze całości. Dostępne jest również demo produkcji.

Football Manager 2019 zapowiedziany. Znamy datę premiery
Football Manager 2019 zapowiedziany. Znamy datę premiery

wiadomość6 sierpnia 2018

Miłośnicy menedżerów piłkarskich mogą zakończyć odliczanie – Sports Interactive oficjalnie zapowiedziało premierę Football Manager 2019, a więc nowej odsłony najpopularniejszej produkcji tego typu, od lat pojawiającej się na pecetach oraz urządzeniach mobilnych.

PC
AND
iOS
Switch