Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweANDiOS
Okładka Football Manager Mobile 2018 (iOS)
OkładkaFootball Manager Mobile 2018 (iOS)

Football Manager Mobile 2018

Football Manager Mobile 2018 to specjalna wersja gry Football Manager 2018 od studia Sports Interactive, przeznaczona wyłącznie na smartfony i tablety.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager Mobile 2018 Premiera

10lis2017

AND iOS

Gry podobne do Football Manager Mobile 2018

PES Club Manager

Championship Manager 17

New Star Manager

Football Manager Mobile 2018 to mobilna odsłona gry Football Manager 2018. Jest to trzecia edycja tej produkcji, gdyż oprócz normalnej odsłony, studio Sports Interactive przygotowało także uproszczone Football Manager Touch 2018. Opisywana pozycja jest dedykowana tylko smartfonom oraz tabletom (AND i iOS) i pod wieloma względami różni się od pozostałych Football Managerów.

Mechanika

W ogólnych założeniach Football Manager Mobile 2018 jest praktycznie tym samym, co Football Manager 2018 i Football Manager Touch 2018. Wcielamy się bowiem w menadżera piłkarskiego, którego zadaniem jest poprowadzenie jednego z zespołów do wielu sukcesów. Rozgrywka jednak została zaprojektowana tak, by przy jednoczesnym zaawansowaniu, pozwalać na dużo szybszą zabawę, w którą możemy zanurzyć się np. podczas jazdy autobusem czy w trakcie przerwy w pracy.

Do naszych zadań należy ustalanie taktyki, dbanie o budżet klubu czy też kupowanie i sprzedawanie zawodników. W tym przypadku możemy korzystać z pomocy skautów, czyli osób jeżdżących po świecie w poszukiwaniu wartościowych zawodników. Im lepszy tego typu pracownik, wyszukujący ciekawszych sportowców, tym więcej musimy mu zapłacić. W mobilnej wersji Football Managera wyniki ich pracy przedstawiane są w postaci prostej karty z wadami i zaletami piłkarza, co pozwala bardzo szybko rozeznać się w sytuacji.

Mobilna wersja posiada też znacznie uproszczony interfejs i nie wymaga przeczesywania wielu kart ze statystykami i danymi, choć i tak nie brakuje w niej rozmaitych szczegółów dotyczących klubu, zawodników itd. Tytuł oferuje jednak dostęp do dużo mniejszej liczby klubów i piłkarzy, niż większe odsłony serii.

Kwestie techniczne

W Football Manager 2018 oglądamy trójwymiarowe spotkania przypominające np. gry z serii FIFA. Natomiast w Football Manager Mobile 2018 na platformę AND i iOS na ekranie widzimy kropki poruszające się po boisku. Produkcja podsuwa nam jednak najważniejsze informacje, umożliwiając dokonywanie zmian zawodników i taktyki w trakcie potyczki.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Football Manager Mobile 2018: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS