Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Manager 2018 (PC)
OkładkaFootball Manager 2018 (PC)

Football Manager 2018 PC

Kolejna odsłona serii Football Manager rozwijanej przez Sports Interactive we współpracy z firmą Sega. Podobnie jak w poprzednich częściach naszym zadaniem jest prowadzenie jednej z drużyn piłkarskich.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski

Football Manager 2018 Premiera PC

10listopada2017

pudełko PL

10listopada2017

Steam

10listopada2017

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Football Manager 2018

90 Minute Fever

Cricket Captain 2018

Big Bash Boom

Football Manager 2018 to kolejna odsłona popularnej serii menadżerów piłkarskich tworzonych przez studio Sports Interactive. Produkcja została wydana przez firmę Sega, która pełniła tę samą rolę w przypadku wcześniejszych części.

Mechanika

Jest to rozbudowana produkcja przeznaczona na platformę PC. Gracz wciela się w menadżera jednego z klubów piłkarskich, odpowiadającego za całokształt jego funkcjonowania. Wśród podstawowych obowiązków znajduje się pozyskiwanie nowych zawodników – czasami mogą to być prawdziwe i kosztujące fortunę gwiazdy, a czasami zupełnie nieznani, ale obiecujący piłkarze, których trenujemy i przystosowujemy do budowanego zespołu. Każda nasza decyzja niesie ze sobą konsekwencje, np. zbyt wielu zawodników grających na jednej pozycji do niczego się nie przydaje, z kolei drużyna złożona z samych najlepszych graczy jest bardzo kosztowna w utrzymaniu. Nasze finanse da się podreperować, sprzedając niepotrzebnych piłkarzy czy też pozyskując nowych sponsorów. Oprócz tego musimy również dbać o dobre stosunki z mediami, ustalać taktyki przed meczem i ingerować w grę drużyny w trakcie spotkania, korzystać ze sztabu szkoleniowego i nie tylko.

Studio Sports Interactive udostępniło sporą bazę zawodników i klubów – możemy prowadzić jedną z 2500 najlepszych drużyn z 50 krajów. Przekłada się to na łączną liczbę aż 600 tysięcy piłkarzy i ekspertów.

Kwestie techniczne

Football Manager 2018 na PC to przede wszystkim tabelki, wykresy i ekrany ze statystykami. Mecze możemy jednak oglądać dzięki silnikowi generującemu grafikę 3D, która może i nie prezentuje się tak dobrze jak np. w serii FIFA, ale spełnia swoje zadanie.

Inne

Do gry Football Manager 2018 dodawany jest za darmo PC-towy Football Manager Touch 2018, czyli uproszczona wersja produkcji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Football Manager 2018 cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2018

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Football Manager 2018 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 9600M/Radeon HD 3650 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1/10