Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2018, 17:50

autor: ElMundo

285 godzin średniego czasu gry i inne statystyki Football Managera 2018

Już za kilkanaście dni na rynek trafi nowa odsłona popularnej serii Football Manager z numerkiem 2019. Ekipa Sports Interactive postanowiła podsumować dorobek ubiegłorocznej odsłony, prezentując garść statystyk zaczerpniętych ze Steama, które wyglądają nad wyraz interesująco.

285 godzin średniego czasu gry i inne statystyki Football Managera 2018 - ilustracja #1

Odkąd zrezygnowano z wydawania serii Championship Manager, saga menedżerów piłkarskich Football Manager od studia Sports Interactive to tak naprawdę jedyny wybór dla miłośników wirtualnej „menedżerki”. Wcale nie oznacza to jednak, że kolejne gry z tego gatunku radzą sobie słabo. Wręcz przeciwnie – Miles Jacobson, szef dewelopera odpowiedzialnego za rozwój FM, pokusił się o podsumowanie statystyk za „zeszły sezon piłkarski”, w którym rządziła edycja z numerem 2018.

Informacje na temat gry zostały pobrane z bazy danych Steam i trzeba uczciwie przyznać, że wiele innych tytułów pecetowych może stawiać FM-a 2018 za niedościgniony wzór, jeśli chodzi o przyciąganie uwagi graczy przez naprawdę długi czas. Średni czas gry w Football Manager 2018, jeśli chodzi o użytkowników platformy Valve, wynosi aż 285 godzin i 3 minuty, co jest , jak twierdzi producent, absolutnie rekordowym wynikiem w kontekście gier dedykowanych wyłącznie rozgrywce dla pojedynczego gracza.

Co więcej, w zeszłym miesiącu w ten tytuł zagrywało się jeszcze aż 46% osób spośród wszystkich, które nabyły grę (a premiera odbyła się 10 listopada 2017 roku). Widać więc jak na dłoni, że Football Manager 2018 potrafi absorbować uwagę miłośników futbolu na naprawdę długie godziny. Popularność produkcji potwierdzają także aktualne statystyki – obecnie w FM 2018 gra ponad 28 tysięcy osób, co jest trzynastym rezultatem spośród wszystkich gier na Steam. Ciekawostką jest fakt, że praktycznie wszystkie produkcje plasujące się wyżej - poza Assassin’s Creed Odyssey – to tytuły nastawione na zabawę w sieci.

Prosty, acz funkcjonalny silnik meczowy zrealizowany w trójwymiarze cieszy się sporą popularnością wśród graczy. - 285 godzin średniego czasu gry i inne statystyki Football Managera 2018 - wiadomość - 2018-10-18
Prosty, acz funkcjonalny silnik meczowy zrealizowany w trójwymiarze cieszy się sporą popularnością wśród graczy.

Miles Jacobson nie omieszkał podzielić się także innymi, bardzo ciekawymi informacjami na temat Football Managera 2018. Przez 11 miesięcy od premiery gracze ukończyli aż 7 milionów pełnych sezonów piłkarskich, a łącznie rozegrano 344 miliony spotkań, z których 62,23% wygrały zespoły kontrolowane przez człowieka. Wygląda także na to, że trójwymiarowy silnik meczowy przypadł do gustu posiadaczom tego tytułu - zdecydowana większość potyczek, bo aż 85,39%, była rozgrywana właśnie w 3D zamiast w tradycyjnym, dwuwymiarowym ujęciu.

Ekipa Sports Interactive z pewnością liczy na to, że podobną popularnością będzie cieszyła się także kolejna odsłona tej serii – Football Manager 2019 zadebiutuje 2 listopada tylko w wersji na PC, wraz z wersjami Touch i Mobile dedykowanymi głównie posiadaczom urządzeń mobilnych.

  1. Oficjalna strona serii Football Manager