Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2018, 16:50

autor: Serek

Call of Duty: Black Ops 4 świetnie się sprzedaje i bije rekordy

Jeszcze nie opadł kurz po premierze najnowszej odsłony serii Call of Duty, a twórcy już chwalą się świetnymi wynikami sprzedażowymi. Black Ops 4 zarobiło ponad pół miliarda dolarów podczas pierwszych trzech dni od premiery.

Tym razem nie zagramy w kampanię dla pojedynczego gracza. - Call of Duty: Black Ops 4 ze świetnymi wynikami sprzedaży - wiadomość - 2018-10-18
Tym razem nie zagramy w kampanię dla pojedynczego gracza.
CALL OF DUTY: BLACK OPS 4 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Treyarch
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PS4, XONE, PC
  5. Data premiery: 12 października 2018 r.

Od premiery najnowszej części serii Call of Duty minęło zaledwie kilka dni, a w sieci już pojawiły się informacje, że Black Ops 4 w debiutanckim weekendzie zarobiło ponad pół miliarda dolarów. Mimo głosów sprzeciwu ze strony części graczy, produkcja sprzedaje się zadziwiająco dobrze. Protesty społeczności dotyczyły głównie zrezygnowania przez twórców z umieszczenia w grze kampanii dla pojedynczego gracza. Nie przeszkodziło to tytułowi w otrzymaniu ciepłego przyjęcia na wszystkich rynkach docelowych. Świadczyć o tym mogą również pochlebne recenzje, wśród których znajdziemy nawet opinie, że to najlepszy COD od lat.

Świetne wyniki finansowe produkcji nie są jedyną dobrą informacją dla wydawcy i twórców. Poza imponującym rezultatem sprzedaży w pierwszych trzech dniach od premiery, Call of Duty: Black Ops 4 może pochwalić się pobiciem kilku rekordów marki. Mowa o największej liczbie graczy jednocześnie na serwerze, średniej liczbie godzin na serwerze przypadającej na jednego gracza oraz całkowitej liczbie godzin rozegranych na konsolach obecnej generacji. Gra pod względem liczby graczy podczas pierwszego weekendu przebiła nawet Call of Duty: Black Ops 3 i Call of Duty: WWII.

Jakby tego było mało, nowy COD jest również najchętniej oglądaną grą w serwisie Twitch. Jak informuje portal The Esports Observer, w dniach od 12 do 16 października widzowie Twitcha oglądali Black Ops 4 przez prawie 22 miliony godzin. Nowa produkcja Treyarch przeskoczyła w rankingu takie tuzy jak League of Legends, Fortnite czy Dota 2.

COD: Black Ops 4 był chętniej oglądany od LOL-a i Fortnite’a.
COD: Black Ops 4 był chętniej oglądany od LOL-a i Fortnite’a.

Jak się okazuje, mimo corocznych narzekań fanów, seria Call of Duty ponownie świetnie się sprzedała. Produkcja dostępna jest na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w pełnej polskiej wersji językowej. Battle royale wydaje się nie nudzić graczom. Czy to oznacza, że kolejne części znanych marek będą skupiały się na tym trybie?

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Black Ops 4
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Activision
  3. Oficjalne wymagania sprzętowe gry Call of Duty: Black Ops 4
  4. Recenzja gry Call of Duty: Black Ops 4