Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2018, 11:14

autor: Movis

Premiera Call of Duty Black Ops 4 – recenzje są wyjątkowo dobre

Po długich oczekiwaniach i licznych betach strzelanka Call of Duty Black Ops 4 oficjalnie weszła na rynek. Recenzenci chwalą przede wszystkim bardzo sprawny multiplayer z paroma nowymi trybami oraz kompetentną wersję battle royale w postaci Blackout.

Dzisiejszego poranka odblokowany został dostęp do strzelanki Call of Duty: Black Ops 4. Gra dostępna jest na PC, Xboksie One i PlayStation 4 w edycji cyfrowej i pudełkowej. W każdej z nich można też liczyć na pełną polską wersję językową. Jeśli nie dane Wam było przygotować się na debiut produkcji wcześniej, to do pobrania macie niemało, bo twórcy przygotowali aktualizację „ważącą” 50 GB.

Eksperci wydają się zadowoleni z propozycji Treyarch. - Premiera Call of Duty Black Ops 4 – recenzje są wyjątkowo dobre - wiadomość - 2018-10-12
Eksperci wydają się zadowoleni z propozycji Treyarch.

Call of Duty Black Ops 4 recenzje

Call of Duty: Black Ops IIII w skrócie:
 1. Deweloper: Treyarch;
 2. Wydawca: Activision;
 3. Polski wydawca: Cenega S.A.;
 4. Gatunek: FPS;
 5. Platformy: PS4, Xbox One, PC;
 6. Data premiery: 12 października 2018 r.

Przy tytule tak ogromnych rozmiarów nie mogło zabraknąć znacznej liczby branżowych recenzji. Obecnie produkcja cieszy się bardzo dobrym wynikiem 87 punktów w serwisie Metacritic (PS4), choć jak na razie niewielu autorów oceniło edycje gry na Xboksa oraz PC. Oto przegląd opinii różnych serwisów:

 1. Game Informer9.5/10 (PS4)
 2. PCGamesN9/10 (PC)
 3. PlayStation LifeStyle9/10 (PS4)
 4. Ausgamers9/10 (PS4)
 5. Multiplayer.it8.5/10 (PS4)
 6. Everyeye.it8/10 (PS4)
 7. JeuxActu8/10 (PS4)

Pozytywy

Przez recenzentów mocno chwalony jest oczywiście tryb Blackout, który wedle niektórych pokazuje, że seria może jeszcze odpowiadać na najnowsze trendy, a nie tylko niewzruszona „robić swoje”. Ekspert Game Informer nazwał go „najlepszym doświadczeniem battle royale na rynku” i podobne opinie odbijają się echem w pozostałych tekstach.

Multiplayer trzyma wysoki poziom poprzednich edycji Black Ops. Nieco zmodyfikowany system bohaterów (zwanych specjalistami) zmienia grę na plus, a nowiutkie tryby Control (przypominający atak i obronę punktów z Overwatch) oraz Heist (brak respawnów oraz kupno broni niczym w CS:GO, „flaga” w postaci worka z kasą) są bardzo zajmujące. Cieszy też wydłużenie czasu potrzebnego do zabicia przeciwnika (150 punktów życia zamiast 100), co daje zawodnikom kilka chwil więcej na reakcję np. na strzał w plecy.

Tryb zombie jest niezwykle okazały, oferując z marszu trzy różnorodne kampanie i czwartą z nich w ramach przepustki sezonowej. To tutaj miłośnicy zwrotów akcji mogą dostać swą dawkę fabuły, choć w nieco absurdalnym charakterze (czy Titanica zatopiła góra lodowa… czy zombie?). W klasycznych meczach wieloosobowych samorodki fabularne i przerywniki filmowe mają także zapewniać misje dla poszczególnych specjalistów. Jeśli wierzyć recenzentom, to brak kampanii dla pojedynczego gracza z prawdziwego zdarzenia nie wydaje się być więc zbyt wielkim problemem.

Zostawcie Titanica. - Premiera Call of Duty Black Ops 4 – recenzje są wyjątkowo dobre - wiadomość - 2018-10-12
Zostawcie Titanica.

Wedle nielicznych amatorów recenzujących wersję PC jest ona pełnoprawną produkcją, a nie młodszym czy też niedopracowanym bratem edycji konsolowych. Nie ma więc co się martwić o słabą jakość portu. Wielu podsumowuje grę jako najlepszą ofertę Call of Duty od lat.

Negatywy

Jeśli chodzi o nieliczne minusy produkcji, to część z autorów chętnie zobaczyłaby więcej wyzwań i zachęt do grania w Blackout. Konkurencja oferuje wiele mechanizmów postępów, np. indywidualne zadania, przepustki Battle Pass odblokowujące przedmioty kosmetyczne, czasowe misje dzienne i tygodniowe oraz parę innych elementów sprawiających, że od trybu trudno się odkleić.

Wdając się w technikalia: na niektórych mapach wieloosobowych strefy spawnu wymagają nieco zmian, a kolejne zadania w zombiakach mogą od czasu do czasu wydawać się dziwaczne, zbyt sekretne i niedokładnie wytłumaczone. Oczywiście, jeśli seria Call of Duty znaczyła dla Was wyłącznie tyle, co jej kampania singlowa, to po prostu jej tu nie ma. W oczach niektórych może być to element całkowicie skreślający produkcję.

Call of Duty Black Ops 4 – wymagania sprzętowe i sterowniki

Zgodnie z tradycją przy premierze gry przypominamy także, jaka maszyna jest niezbędna do pociągnięcia produkcji na PC. Warto też wspomnieć, że zarówno firma Nvidia, jak i AMD przygotowały specjalną wersję sterowników graficznych pod najnowszego CoD-a. Oprogramowanie Radeon Software Adrenalin Edition w wersji 18.10.1 ma poprawiać wydajność w tej grze o ok. 5% (do pobrania tutaj). Zieloni wytoczyli zaś łatkę NVIDIA GeForce 416.34 WHQL wprowadzającą status Game Ready dla gier Black Ops 4, Soulcalibur VI oraz GRIP (pobierzecie ją w tym miejscu).

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
 2. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / GeForce GTX 1050 2GB lub AMD Radeon HD 7950 2 GB
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel i5-2500K / Ryzen R5 1600X
 2. Pamięć RAM: 12 GB RAM
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 4GB / GTX 1060 6GB lub Radeon R9 390 / AMD RX 580
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
 1. Oficjalna strona gry
 2. Koniec Call of Duty jakie znamy. Czy Black Ops 4 bez singla da radę?
 3. Graliśmy w Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout. Dobry, zły i brzydki klon PUBG