Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 października 2018, 11:29

autor: Adrian Werner

True Detective - trzeci sezon serialu HBO ruszy w styczniu

Stacja HBO poinformowała, że trzeci sezon popularnego serialu True Detective ruszy w styczniu przyszłego roku. Historia zamknie się w ośmiu odcinkach.

True Detective powróci na początku przyszłego roku. - True Detective - trzeci sezon serialu HBO ruszy w styczniu - wiadomość - 2018-10-12
True Detective powróci na początku przyszłego roku.

Poznaliśmy wreszcie datę premiery trzeciego sezonu True Detective (u nas znanego jako Detektyw). Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 13 stycznia przyszłego roku, naturalnie na kanale HBO. Historia tradycyjnie składać się będzie z ośmiu epizodów.

Dwa pierwsze odcinki wyreżyserował Jeremy Saulnier, znany z takich filmów jak Blue Ruin, Sala strachu czy tegoroczne Powstrzymać mrok. Natomiast w przypadku kolejnych sześciu epizodów za trzy odpowiada Daniel Sackheim, a za pozostałe twórca serialu Nic Pizzolatto, dla którego był to debiut reżyserski.

Trzeci sezon obracać się będzie wokół brutalnej zbrodni dokonanej w krainie Ozark. Fabuła skoncentruje się na parze detektywów, w których wcielą się Mahershala Ali oraz Stephen Dorff.

Na nowe odcinki fani czekają z nadzieją, ale również z pewnym niepokojem. Wypuszczony w 2014 r pierwszy sezon True Detective stał się wielkim sukcesem, osiągając doskonałe wyniki oglądalności oraz zachwycając zarówno krytyków, jak i widzów. Wyemitowana w kolejnym roku druga seria została przyjęta znacznie gorzej. Wciąż oglądało ją wiele osób, ale jej jakość pozostawiała dużo do życzenia.

Z powodu chłodnego odbioru drugiego sezonu stacja HBO nie spieszyła się z wyprodukowaniem trzeciego. Wiele wskazuje jednak na to, że może on okazać się powrotem do formy. Mniejsza liczba reżyserów powinna zapewnić bardziej wspólną wizję artystyczną, a do tego fabuła porzuciła obszerną galerię głównych postaci na rzecz historii koncentrującej się na losach dwóch detektywów, opowiadanej na przestrzeni wielu lat, tak jak w przypadku pierwszej serii.

  1. Oficjalna strona serialu