Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2018, 11:00

Call of Cthulhu – znamy wymagania sprzętowe

Studio Cyanide oraz firma Focus Home Interactive podzieliły się kolejnymi informacjami na temat Call of Cthulhu. Tym razem poznaliśmy wymagania sprzętowego wyczekiwanego survival horroru.

Nadchodzący horror nie będzie straszyć wymaganiami sprzętowymi. - Call of Cthulhu – znamy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-10-12
Nadchodzący horror nie będzie straszyć wymaganiami sprzętowymi.

Choć minęło nieco czasu od ostatniego pokazu rozgrywkiCall of Cthulhu, zespół Cyanide Studios postarał się, byśmy nie zapomnieli o nadchodzącej produkcji. Dzięki wpisom zamieszczanym na Steamie dowiedzieliśmy się co nieco na temat fabuły i oprawy audiowizualnej. Teraz twórcy ujawnili wymagania sprzętowe gry. Produkcja będzie wymagać podobnej specyfikacji, co typowe produkcje AAA, ale zajmie o wiele mniej miejsca (13 GB). Nie jest to większym zaskoczeniem, skoro mamy do czynienia z liniową przygodówką, a nie ogromnym sandboksem czy też grą wyścigową z setkami szczegółowych modeli aut. Jak przełoży się to na wygląd pełnej wersji gry, przekonamy się 30 października, kiedy to Call of Cthulhu zadebiutuje na PC (a także konsolach Xbox One i PlayStation 4).

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5-3450 3,1 GHz / AMD FX-6300 3,5 GHz (64-bitowy
  • Kart grafiki: GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 (2GB VRAM)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku twardym: 13 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i7-3820 3.6 GHz / AMD FX-8370 4.0 GHz (64-bitowy)
  • Karta grafiki: GeForce GTX 970/Radeon R9 390 (4GB)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku twardym: 13 GB

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej