Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2018, 10:40

PhotoRealistic San Andreas ENB - oto fotorealistyczny mod do GTA 5

Na początku bieżącego tygodnia światło dzienne ujrzała pierwsza wersja modyfikacji PRSA do gry Grand Theft Auto V. Sprawia ona, że oprawa graficzna dzieła studia Rockstar zyskuje na fotorealizmie.

I can feel it coming in the air tonight. - PhotoRealistic San Andreas ENB - oto fotorealistyczny mod do GTA 5 - wiadomość - 2018-10-13
I can feel it coming in the air tonight.

Osoby chcące maksymalnie upiększyć Grand Theft Auto V na swoich komputerach nie powinny mieć powodów do narzekań. W sieci znajduje się mnóstwo fanowskich ulepszeń do dzieła studia Rockstar, wpływających na oświetlenie, efekty pogodowe, tekstury czy inne aspekty techniczne. Wystarczy wspomnieć NaturalVision i NaturalVision Remastered, o których pisaliśmy już wielokrotnie. Wciąż są to jedne z najlepszych tego typu modyfikacji, lecz ostatnio pojawiło coś, co jeszcze bardziej podkręca już i tak udoskonaloną przez nie grafikę. Mowa tu o PhotoRealistic San Andreas ENB (PRSA), którego pierwsza wersja ujrzała światło dzienne na początku bieżącego tygodnia. Można ją ściągnąć wchodząc na poniższą stronę.

Uwaga! Pamiętaj, że aby zainstalować PRSA, musisz posiadać najnowszą wersję ENB (dostępną tutaj).

Autorem PhotoRealistic San Andreas ENB jest niejaki L00. Jego celem było możliwie jak największe przybliżenie grafiki Grand Theft Auto V do fotorealizmu. Poprawił on zatem między innymi kolorystykę, cieniowanie i efekty. Trzeba przyznać, że całość potrafi zrobić wrażenie. Wystarczy spojrzeć na screeny umieszczone w niniejszym tekście i obejrzeć zwiastun, który stanowi przeróbkę trailera francuskiego filmu Notre jour viendra z Vincentem Casselem i Olivierem Barthelemym w rolach głównych.

Zanim przystąpicie do instalacji, musicie mieć na uwadze fakt, że aby uzyskać doświadczenie podobne do tego ze screenów i zwiastunów, rekomendowane jest posiadanie Natural Vision Remastered. Jego najnowsza wersja jest dostępna pod tym adresem. Warto też zaznaczyć, że PRSA jest kompatybilny z dowolnym modem oświetlenia i pogody.

Widać zatem, że pecetowa społeczność Grand Theft Auto V wciąż prężnie funkcjonuje. Dla samej gry do bez wątpienia dobra wiadomość. Kto wie, być może efektowne mody graficzne skłonią potencjalnego klienta do kupna tytułu lub zachęcą starych wyjadaczy do powrotu.