Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2018, 16:38

Call of Cthulhu z kolejnym gameplay trailerem

Firma Focus Home Interactive zaprezentowała kolejny gameplay trailer Call of Cthulhu – adaptacji gry fabularnej pod tym samym tytułem, osadzonej w mrocznym uniwersum stworzonym przez H.P. Lovecrafta.

Ciekawie zapowiadające się Call of Cthulhu z kolejnym gameplayem. - Call of Cthulhu z kolejnym gameplay trailerem - wiadomość - 2018-09-20
Ciekawie zapowiadające się Call of Cthulhu z kolejnym gameplayem.

CALL OF CTHULHU W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Cyanide Studios
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: RPG/survival horror
  4. Platformy: PS4, Xbox One, PC
  5. Data premiery: 30 października 2018

Wydawca Focus Home Interactive udostępnił w serwisie YouTube kolejny gameplay trailer z Call of Cthulhu – oficjalnej adaptacji mrocznej gry fabularnej (bazującej z kolei na uniwersum stworzonym przez H.P. Lovecrafta), nad którą pracuje obecnie utalentowane francuskie studio Cyanide (autorzy m.in. serii Styx i Blood Bowl, a także czerpiącego z mitologii nordyckiej hack & slasha Loki).

Trwający ponad dwie minuty i okraszony komentarzem dewelopera materiał prezentuje kilka intrygujących scen i lokacji oraz zgłębia temat szaleństwa – a konkretniej zawartej w grze mechaniki, dzięki której nasz bohater stopniowo odchodzi od zmysłów, w miarę jak wchodzi w interakcję z nadnaturalnymi bytami znanymi z mitologii Cthulhu (a także spędza czas w ciemności i niewielkich pomieszczeniach, których panicznie się boi). Film rzuca także trochę światła na znaczenie walki i ukrywania się w omawianym tytule.

Call of Cthulhu: The Official Video Game zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach PC 30 października 2018 roku. W naszym kraju wydaniem gry zajmie się firma CDP i zostanie ona udostępniona w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Cyfrowy cień Cthulhu, czyli spuścizna Lovecrafta w grach
  2. Call of Cthulhu – strona oficjalna