Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Loki (PC)

Loki PC

Loki to gra akcji z elementami RPG, która została stworzona przez francuskie studio Cyanide, znane głównie z różnych produkcji sportowych.

RPG | TPP | hack'and'slash | mitologia | mitologia nordycka | kooperacja | RPG akcji

PC Windows
Okładka Loki (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4czerwca2007

7września2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Loki to gra akcji z elementami RPG, która została stworzona przez francuskie studio Cyanide, znane głównie z różnych produkcji sportowych. Mimo, że tytuł jasno sugeruje związki programu z mitologią germańską, tak naprawdę korzysta on także z innych legend i podań – greckich, egipskich oraz azteckich.

W Loki wcielimy się w rolę jednego z czterech bohaterów – greckiego lub nordyckiego wojownika, potężnego egipskiego czarnoksiężnika i południowoamerykańskiego szamana, który opanował sekrety świata duchów. Każdy z nich dysponuje zróżnicowanymi umiejętnościami, odmiennym stylem walki, a także możliwością skorzystania z pomocy wyznawanych przez siebie bóstw. Głównym przeciwnikiem gracza jest tutaj egipski bóg ciemności i zła o imieniu Seth, który powrócił na ziemię z krainy umarłych. Aby pokonać największego wroga, musisz odbyć pełną niebezpieczeństw podróż przez różne epoki, gdzie stawisz czoła nie tylko licznym potworom (jest ich w sumie ponad setka), ale również mniejszym bogom.

Wśród kolejnych scenariuszy znajdziemy epizody jednoznacznie kojarzące się z największymi wydarzeniami wszystkich czterech kultur, np. bitwę pod Troją, gdzie spotkamy Achillesa, czy Ragnarok – wielką batalię pomiędzy nordyckimi bóstwami, która w mitologii germańskiej była odpowiednikiem końca świata. Na drodze bohatera stanie mnóstwo mitycznych wrogów, np. wielki wilk Fenrir, czy zamieszkujący labirynt Minotaur.

Aby zwiększyć tzw. replayability (przyjemność płynącą z powtórnej rozgrywki), autorzy pokusili się o losowe generowanie przedmiotów. Po rozpoczęciu nowej gry, bohater nigdy nie będzie dysponować identycznym układem uzbrojenia. Każdą broń można zresztą usprawniać u wioskowych kowali, a także zwiększać ich właściwości magiczne przy pomocy znalezionych run. Oczywiście mamy tu również elementy RPG, które pozwalają nam dowolnie rozwijać naszą postać.

Oprócz trybu rozgrywki dla jednego gracza, Loki oferuje ponadto rozbudowany wariant potyczek wieloosobowych. Zaliczają się do nich nie tylko batalie pomiędzy użytkownikami na specjalnie do tego przygotowanych arenach, ale również możliwość walki w kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 2246 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Loki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Loki

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800GT lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Loki - recenzja gry
Loki - recenzja gry

Recenzja 10 sierpnia 2007, 13:54

Nasz bohater opisany jest przez 5 współczynników – dość typowych dla gatunku. Awansując na kolejne poziomy otwieramy sobie oczywiście dostęp do ekwipunku coraz wyższej jakości. Zarządzanie nim zostało rozwiązane w tragiczny sposób: totalnie niepraktyczny i zarazem brzydki. Poza klikaniem lewym przyciskiem myszy, w grze pojawia się urozmaicenie: klikanie prawym przyciskiem myszy, czyli używanie umiejętności. Każda postać jest wyznawcą trzech bóstw i posiada 3 drzewka czarów z nimi związanych. Punkty umiejętności otrzymujemy w podobnym tempie, co awanse na wyższe poziomy doświadczenia. Pewnym powiewem świeżości w Lokim ma być rozbudowany system craftingu, czyli tworzenia przedmiotów z zebranych po świecie elementów konstrukcyjnych. Bez rewelacji, toteż tylko sygnalizuję istnienie czegoś takiego.