Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Loki (PC)
OkładkaLoki (PC)

Loki PC

Loki to gra akcji z elementami RPG, która została stworzona przez francuskie studio Cyanide, znane głównie z różnych produkcji sportowych.

RPG | TPP | hack'and'slash | mitologia | mitologia nordycka | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Loki Premiera PC

4czerwca2007

pudełko PL

7września2007

producent: Cyanide Studio wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Loki to gra akcji z elementami RPG, która została stworzona przez francuskie studio Cyanide, znane głównie z różnych produkcji sportowych. Mimo, że tytuł jasno sugeruje związki programu z mitologią germańską, tak naprawdę korzysta on także z innych legend i podań – greckich, egipskich oraz azteckich.

W Loki wcielimy się w rolę jednego z czterech bohaterów – greckiego lub nordyckiego wojownika, potężnego egipskiego czarnoksiężnika i południowoamerykańskiego szamana, który opanował sekrety świata duchów. Każdy z nich dysponuje zróżnicowanymi umiejętnościami, odmiennym stylem walki, a także możliwością skorzystania z pomocy wyznawanych przez siebie bóstw. Głównym przeciwnikiem gracza jest tutaj egipski bóg ciemności i zła o imieniu Seth, który powrócił na ziemię z krainy umarłych. Aby pokonać największego wroga, musisz odbyć pełną niebezpieczeństw podróż przez różne epoki, gdzie stawisz czoła nie tylko licznym potworom (jest ich w sumie ponad setka), ale również mniejszym bogom.

Wśród kolejnych scenariuszy znajdziemy epizody jednoznacznie kojarzące się z największymi wydarzeniami wszystkich czterech kultur, np. bitwę pod Troją, gdzie spotkamy Achillesa, czy Ragnarok – wielką batalię pomiędzy nordyckimi bóstwami, która w mitologii germańskiej była odpowiednikiem końca świata. Na drodze bohatera stanie mnóstwo mitycznych wrogów, np. wielki wilk Fenrir, czy zamieszkujący labirynt Minotaur.

Aby zwiększyć tzw. replayability (przyjemność płynącą z powtórnej rozgrywki), autorzy pokusili się o losowe generowanie przedmiotów. Po rozpoczęciu nowej gry, bohater nigdy nie będzie dysponować identycznym układem uzbrojenia. Każdą broń można zresztą usprawniać u wioskowych kowali, a także zwiększać ich właściwości magiczne przy pomocy znalezionych run. Oczywiście mamy tu również elementy RPG, które pozwalają nam dowolnie rozwijać naszą postać.

Oprócz trybu rozgrywki dla jednego gracza, Loki oferuje ponadto rozbudowany wariant potyczek wieloosobowych. Zaliczają się do nich nie tylko batalie pomiędzy użytkownikami na specjalnie do tego przygotowanych arenach, ale również możliwość walki w kooperacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 2253 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Loki cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Loki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Loki Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800GT lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista