Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSPPC
Okładka Silverfall (PSP)

Silverfall

Silverfall to gra RPG, stworzona przez studio Kyiv’s Games, należące do francuskiej korporacji Monte Cristo. Twórcy produktu w pracy nad swoim dziełem wzorowali się na takich tytułach, jak Neverwinter Nights oraz Dungeon Siege.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji

Okładka Silverfall (PSP)

data premiery gry:

23lis2006

PC

29cze2007

PSP

Silverfall to gra RPG, stworzona przez studio Kyiv’s Games, należące do francuskiej korporacji Monte Cristo. Twórcy produktu w pracy nad swoim dziełem wzorowali się na takich tytułach, jak Neverwinter Nights oraz Dungeon Siege.

Fabuła przenosi nas do pięknego, baśniowego świata Nelwë, podzielonego na liczne, współpracujące ze sobą królestwa. Przez lata w krainie tej utrzymywano porządek dzięki magii i poszanowaniu praw natury. Zainteresowanie nowymi technologiami zaczęło jednak burzyć tą harmonię, co zaowocowało pojawieniem się licznych konfliktów pomiędzy wyznawcami starego i nowego porządku. Co więcej siły zła postanowiły wykorzystać powstałe zamieszanie i przejąć władzę nas światem i magią. Gracz musi zażegnać niebezpieczeństwo, a co za tym idzie, wykazać się hartem ducha oraz sporymi umiejętnościami we władaniu mieczem i zaklęciami.

Na początku dane nam jest wybrać postać, reprezentującą jedną z czterech ras (ludzie, gobliny, elfy i trolle), a także przydzielić jej maksymalnie dwóch towarzyszy wojaży. Tak skonstruowaną drużyną wybieramy się na podbój fantastycznych krain, wśród których szczególnie interesująco prezentują się m.in. okolice miasta Cloudworks oraz tereny w pobliżu wulkanu Brazer. Podczas wykonywania różnorodnych misji walczymy z blisko 150 rodzajami przeciwników. Bestiariusz zawiera w sobie zarówno pospolite gobliny czy minotaury, jak też nieco groźniejsze smoki. W potyczkach prócz standardowego dla gier RPG arsenału broni niezwykle przydatne okazuje się także 130 zdolności i zaklęć, jakimi władają nasi podopieczni. Współpraca między bohaterami jest zresztą kluczem do sukcesu w kampanii.

Gra jest w pełni trójwymiarowa, a na dodatek umożliwia nam swobodne operowanie kamerą. Silverfall przyciąga chociażby zmiennymi efektami pogodowymi oraz realistyczną fizyką, wspieraną przez system rag-doll. Należy również zwrócić uwagę na bardzo krótki czas ładowania pomiędzy poszczególnymi regionami Nelwë. Gracze, którym znudzą się przygody w trybie singleplayer, mogą skorzystać z kilku opcji gry sieciowej (co-operative, player vs player itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 471 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Silverfall

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Silverfall - recenzja gry
Silverfall - recenzja gry

Recenzja 12 marca 2007, 11:02

Muzyka, w porównaniu z tym, co funduje nam strona wizualna, jest niestety kiepska. Monotonna, nie porywająca ścieżka dźwiękowa po pewnym czasie nudzi, ale nie irytuje. Brak tu jakiejś dynamicznej nuty pasującej do dynamiki prowadzonych starć. I co dziwne, efekty dźwiękowe towarzyszące walkom są wyśmienite. Tylko dlaczego nie słychać kroków? Nawet małego chlupociku w wodzie. Biegniemy przez miasto w zbroi ważącej chyba z tonę – i aż się prosi o jakiś dźwięk. I tak jest na każdym kroku – gdzie zaleta, tam i wada. Mam wrażenie, że cała praca przy produkcji gry, została ukierunkowana na walkę. Zaiste walka wyszła firmie Monte Cristo mega-miodnie. To ona pozwala przymknąć oko na niedoróbki.

PC
PSP