Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2006, 16:58

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Silverfall z kilkumiesięcznym poślizgiem

Końcówka listopada miała być ucztą dla fanów gatunku cRPG, a to za sprawą gry Silverfall, tworzonej przez studio Kyiv’s Games na zlecenie Monte Cristo. Niestety zaanonsowany blisko rok temu tytuł nie trafił jeszcze do sprzedaży poza Francją (gdzie lokalna prasa przyznaje mu przeciętne noty). Co więcej: nie zanosi się na to, by gra ukazała się w pozostałej części Starego Kontynentu

Końcówka listopada miała być ucztą dla fanów gatunku cRPG, a to za sprawą gry Silverfall, tworzonej przez studio Kyiv’s Games na zlecenie Monte Cristo. Niestety zaanonsowany blisko rok temu tytuł nie trafił jeszcze do sprzedaży poza Francją (gdzie lokalna prasa przyznaje mu przeciętne noty). Co więcej: nie zanosi się na to, by gra ukazała się w pozostałej części Starego Kontynentu w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Silverfall z kilkumiesięcznym poślizgiem - ilustracja #1

Z bliżej nieznanych przyczyn wydawca odpowiedzialny za dystrybucję Silverfall postanowił opóźnić premierę dzieła. Zgodnie z ostatnimi informacjami rynkowy debiut długo oczekiwanej pozycji nastąpi na początku przyszłego roku, a konkretnie na przełomie lutego i marca. Warto zaznaczyć, że niemieckie sklepy internetowe pokusiły się już o sprecyzowanie daty premiery produktu, wpisując w jego profil 15.02.2007. Termin ten nie został jednak potwierdzony przez Monte Cristo.

Równie enigmatyczne informacje zawiera metryczka przedstawiona na witrynie rodzimego dystrybutora Silverfall, firmy Licomp Empik Multimedia. Tabelka nie mówi nic poza tym, że projekt Kyiv’s Games przywędruje do nas w ciągu najbliższych 13 miesięcy i wydany zostanie w polskiej wersji językowej.