Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2010, 22:26

autor: Olek

A Game of Thrones: Genesis - pierwsze szczegóły gry na motywach sagi George'a R. R. Martina

Francuska firma Cyanide Studio ujawniła tytuł nowej gry tworzonej we współpracy z amerykańskim pisarzem Georgem R. R. Martinem. A Game of Thrones: Genesis będzie strategią osadzoną w fantastycznej krainie Westeros, znanej z bestselerowej sagi Pieśń Lodu i Ognia.

Francuska firma Cyanide Studio ujawniła tytuł nowej gry tworzonej we współpracy z amerykańskim pisarzem Georgem R. R. Martinem. A Game of Thrones: Genesis będzie strategią osadzoną w fantastycznej krainie Westeros, znanej z bestselerowej sagi Pieśń Lodu i Ognia.

A Game of Thrones: Genesis - pierwsze szczegóły gry na motywach sagi George'a R. R. Martina - ilustracja #1

O tym, że deweloper takich gier jak Loki i Blood Bowl porozumiał się z Georgem R. R. Martinem, informowaliśmy już w zeszłym roku. Do tej pory jednak przedstawiciele Cyanide Studio wyjątkowo oszczędnie dzielili się doniesieniami na temat owoców tej współpracy. Wreszcie doczekaliśmy się kilku (wciąż bardzo skąpych) konkretów.

Pierwszą z gier, których akcja osadzona zostanie w przypominającym średniowiecze uniwersum sagi Pieśń Lodu i Ognia, będzie strategia A Game of Thrones: Genesis. Z informacji przekazanych przez producenta trudno wywnioskować, do jakiej odmiany gatunku tytuł należałoby zaliczyć. Prawdopodobnie chodzi o połączenie strategii czasu rzeczywistego i turówki. Wskazują na to zapewnienia o innowacyjnej mechanice gry, która ma umożliwić odniesienie zwycięstwa różnymi drogami – militarnie, ekonomicznie lub dyplomatycznie. Według zapewnień twórców, fabuła gry obfitować będzie w intrygi. Stąd oprócz oblegania wrogich twierdz graczom często przyjdzie wysyłać szpiegów, a nawet płatnych zabójców. Inwigilacji wymagać będą zresztą nie tylko wrogowie, ale również sojusznicy, do których bezgraniczne zaufanie może okazać się śmiertelnym błędem.

A Game of Thrones: Genesis - pierwsze szczegóły gry na motywach sagi George'a R. R. Martina - ilustracja #2

A Game of Thrones: Genesis wyda firma Focus Home Interactive. Termin premiery nie został jeszcze ujawniony, podobnie jak platformy sprzętowe, na jakie gra trafi. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze dokonania Cyanide Studio wersja PC wydaje się więcej niż prawdopodobna.

Wygląda na to, że dla fanów prozy George'a R. R. Martina szykują się dobre lata. Po wydanych jakiś czas temu grach A Game of Thrones – fabularnej (rpg), planszowej i karciance, przyszedł czas na grę wideo oraz serial telewizyjny oparty na motywach sagi Pieśń Lodu i Ognia. Reżyserii pilotażowego odcinka, który wyemitowany zostanie na antenie stacji HBO w przyszłym roku, podjął się Thomas McCarthy (The Visitor, The Station Agent). Cały serial podzielony zostanie na sezony, z których każdy prezentować ma wydarzenia opisane w jednym tomie sagi.