Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2010, 21:59

autor: Cairine

James Bond 007: Blood Stone oficjalnie potwierdzony

Przed południem przedstawiliśmy garść nieoficjalnych wieści na temat nowej części gry o przygodach Jamesa Bonda, które podał serwis GamePron. Plotki tym razem okazały się prawdziwe.

Przed południem przedstawiliśmy garść nieoficjalnych wieści na temat nowej części gry o przygodach Jamesa Bonda, które podał serwis GamePron. Plotki tym razem okazały się prawdziwe. Na zapowiadanej wcześniej konferencji prasowej poświęconej przyszłości serii o agencie 007, firma Activision oficjalnie potwierdziła właściwie wszystko, czego dowiedzieliśmy się dzięki informacjom, które wyciekły ze strony eThrill. Usunięta wcześniej informacja powróciła już na główną stronę serwisu prowadzonego przez fanów zespołu Eurythmics.W tej chwili możemy już z całą pewnością powiedzieć, że nad projektem James Bond 007: Blood Stone w wersjach na PC, PS3 oraz Xboksa 360 pracuje studio Bizzare Creations, znane z takich tytułów jak np. seria Project Gotham Racing czy Blur. Oprócz tego nowa część przygód słynnego agenta cieszyć będzie również posiadaczy Nintendo DS, która tworzona jest przez n-Space (autorów gier na konsole Nintendo, którzy stworzyli m.in. dwie części Call of Duty). James Bond 007: Blood Stone możemy spodziewać się według wydawcy na tegoroczne święta. Gra ma być TPS-em zawierającym elementy walki wręcz.

James Bond 007: Blood Stone oficjalnie potwierdzony - ilustracja #1

Autorem scenariusza do gry jest sam Bruce Feirstein, autor przygód agenta znanych z trzech filmów (Golden Eye, Jutro nie umiera nigdy i Świat to za mało). James Bond tym razem trafi do Aten, Bangkoku, Monako oraz Istambułu. Postacie w grze mówić będą głosami aktorów znanych z wersji filmowych: Daniel Craig podłoży głos postaci tytułowej, a Judi Dench szefowej agenta, M. Dziewczyna Bonda mówić będzie głosem angielskiej piosenkarki Joss Stone, która wraz z Davem Stewartem z zespołu Eurythmics, zaśpiewa utwór „I’ll Take it All”. Kawałek, podobnie jak reszta muzyki zawartej w grze, został napisany przez wyżej wspomnianą dwójkę artystów specjalnie na potrzeby powstającej produkcji.

James Bond 007: Blood Stone oficjalnie potwierdzony - ilustracja #2

Według Davida Pokressa, szefa marketingu Activision, gra posiadać będzie widowiskowość filmów o agencie oraz intrygujący spisek. Potwierdził również plotki o różnorodnych trybach multiplayer przeznaczonych nawet dla szesnastu graczy jednocześnie, a także informacje o scenariuszu zorientowanym na osiąganie wyznaczonych celów, który pozwoli rywalizować w drużynach składających się ze szpiegów i najemników w świecie dobrze znanym z przygód Bonda – pełnym pięknych kobiet i „wypasionych”, naszpikowanych elektroniką gadżetów.

Przypomnijmy, że jak dotąd ostatnią (i jedyną wydaną przez Activision) częścią przygód Jamesa Bonda jest wydana w 2008 roku gra Quantum of Solace.

James Bond 007: Blood Stone oficjalnie potwierdzony - ilustracja #3
James Bond 007: Blood Stone oficjalnie potwierdzony - ilustracja #4