Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOSAND
Okładka Football Manager Mobile 2019 (iOS)
OkładkaFootball Manager Mobile 2019 (iOS)

Football Manager Mobile 2019

Football Manager 2019 Mobile

Football Manager 2019 Mobile to specjalna wersja gry Football Manager 2019 stworzona przez studio Sports Interactive, przeznaczona wyłącznie na smartfony i tablety. Rozgrywka przebiega tu znacznie szybciej niż w pecetowym oryginale.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager Mobile 2019 Premiera

2lis2018

AND iOS

Gry podobne do Football Manager Mobile 2019

PES Club Manager

Championship Manager 17

Pocket League Story 2

Football Manager Mobile 2019 to mobilna odsłona gry Football Manager 2019. To kolejna edycja tej produkcji, gdyż oprócz normalnej odsłony, studio Sports Interactive przygotowało także uproszczone Football Manager 2019 Touch. Opisywana pozycja jest dedykowana tylko smartfonom oraz tabletom z systemami Android i iOS i pod wieloma względami różni się od pozostałych Football Managerów.

Mechanika

W grze wcielamy się w menadżera piłkarskiego, którego zadaniem jest kompleksowe zajmowanie się zespołem piłkarskim i poprowadzenie go do triumfów w różnorodnych rozgrywkach. Rozgrywka jednak została zaprojektowana tak, by przy jednoczesnym zaawansowaniu pozwalać na dużo szybszą zabawę w porównaniu do oryginalnego, pecetowego Football Manager 2019.

Do naszych zadań należy więc odpowiedni dobór zawodników, rozwijanie ich cech oraz umiejętności, a także wybór właściwej taktyki w odniesieniu do kolejnego przeciwnika. W grze nie brakuje także modułu transferowego, a dziesiątki statystyk dostępnych w pełnej odsłon Football Managera zostały zastąpione prostymi kartami zawodnika z wadami oraz zaletami danego zawodnika.

Mobilna wersja posiada znacznie uproszczony interfejs i nie wymaga przeczesywania wielu kart ze statystykami i danymi, choć i tak oferuje całe mnóstwo szczegółów dotyczących poszczególnych elementów funkcjonowania zespołu.

Nowości w rozgrywce

Football Manager 2019 Mobile przynosi kluczowe zmiany w kontekście funkcjonowania rynku transferowego – dokonywanie transakcji z udziałem zawodników zostało nieco uproszczone i przyspieszone, a wprowadzenie nowych klauzul umożliwia chociażby uzyskanie praw do odkupienia piłkarza czy też określenia minimalnych kwot odstępnego. Zmieniono także panel treningowy – gra pozwala na stworzenie odpowiedniego planu zajęć dla piłkarzy spośród czterdziestu bloków tematycznych, umożliwiających rozwinięcie techniki, motoryki czy też strony mentalnej podopiecznych.

Football Manager 2019 oferuje także dwie popularne w ostatnim czasie nowalijki techniczne związane z rozgrywaniem meczu – podczas spotkań możemy zauważyć wpływ technologii VAR oraz goal line, które pomagają w rozstrzyganiu spornych sytuacji związanych ze strzelonymi bramkami czy rzutami karnymi.

Po raz pierwszy w historii mobilnej odnogi serii możliwe staje się także wskazanie numerów na koszulkach, jakie otrzymują poszczególni gracze, a do gry trafił także szereg licencjonowanych strojów z kilku lig.

Kwestie techniczne

W odróżnieniu od Football Manager 2019, gdzie oglądamy trójwymiarowe spotkania, w Football Manager 2019 Mobile na ekranie widzimy kropki poruszające się po boisku. Produkcja daje nam jednak dostęp do najważniejszych informacji, umożliwiając dokonywanie zmian zawodników i taktyki w trakcie potyczki. Twórcy chwalą się ponadto odświeżonym interfejsem gry, a także zmianami w edytorze piłkarzy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Football Manager Mobile 2019: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS