Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2018, 14:22

autor: ElMundo

Football Manager 2019 zapowiedziany. Znamy datę premiery

Miłośnicy menedżerów piłkarskich mogą zakończyć odliczanie – Sports Interactive oficjalnie zapowiedziało premierę Football Manager 2019, a więc nowej odsłony najpopularniejszej produkcji tego typu, od lat pojawiającej się na pecetach oraz urządzeniach mobilnych.

Football Manager 2019 zapowiedziany. Znamy datę premiery - ilustracja #1

Choć premiera nowej odsłony serii Football Manager wydawała się być pewna, tak jak rynkowy debiut kolejnej FIF-y czy PES-a, to brytyjskie studio Sports Interactive zwlekało nieco z oficjalną zapowiedzią gry. Teraz wiemy już na pewno, że Football Manager 2019 powstaje i podobnie jak w poprzednim roku, trafi on na rynek w trzech wersjach, przeznaczonych zarówno na pecety, jak i urządzenia mobilne.

Podstawowy wariant Football Managera to oczywiście bezpośrednia kontynuacja rozbudowanego tytułu, znanego z pecetów oraz Macintoshów. Twórcy gry zapowiadają szereg nowości oraz usprawnień w mechanice rozgrywki – deweloperzy mają zamiar zwrócić uwagę zwłaszcza na realizm prowadzonej rozgrywki. Po raz pierwszy w historii serii w grze znajdzie się także w pełni licencjonowana, niemiecka Bundesliga oraz 2. Bundesliga. W sumie w grze znajdziemy 26 w pełni licencjonowanych rozgrywek ligowych z 11 państw oraz liczne indywidualne licencje klubowe z największych lig świata. Autorzy FM 2019 zdecydowali się także na zmianę logotypu serii, a także na usunięcie z okładki gry doskonale znanego wizerunku menedżera, który zostanie zastąpiony piłkarzami wybiegającymi z tunelu na murawę.

Oprócz głównej odsłony serii Football Manager na rynek trafią dwie inne edycje – Football Manager 2019 Mobile, czyli edycja na smartfony i tablety z Androidem lub iOS, pozbawiona trójwymiarowego widoku meczu oraz posiadająca uproszczony interfejs, a także znacznie szybszy Football Manager 2019 Touch, przeznaczony nie tylko na platformy mobilne, ale także na pecety.

Wszystkie wersje Football Manager 2019 trafią na rynek 2 listopada 2018 roku. Co więcej, osoby, które zdecydują się na kupno tego tytułu w przedsprzedaży będą mogły skorzystać z pecetowej bety pozwalającej na rozpoczęcie zabawy dwa tygodnie przed oficjalną datą premiery. Co ważne, progres z trybu kariery dokonany w trakcie testów zostanie przeniesiony do tytułu już po oficjalnym debiucie. Udział w becie gwarantuje nabycie gry u oficjalnych partnerów, wśród których znajdziemy m.in. Sklep GryOnLine.pl, Muve.pl czy serwis Steam.