Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2018, 19:25

Atlas – gra w stylu Sea of Thieves kolejnym projektem twórców ARK?

Studio Wildcard przypadkiem zamieściło zwiastun jeszcze nieujawnionej gry, zatytułowanej Atlas. Zwiastun zdaje się prezentować produkcję łączącą rozgrywkę w stylu Sea of Thieves z elementami ARK: Survival Evolved.

Wildcard przypadkiem pokazało swoją nową produkcję. - Atlas – gra w stylu Sea of Thieves kolejnym projektem twóców ARK? - wiadomość - 2018-08-06
Wildcard przypadkiem pokazało swoją nową produkcję.

Wydawałoby się, że studio Wildcard wciąż jest zajęte dopieszczaniem ARK: Survival Evolved, przygotowując m.in. dodatek Extinction. Jednak wygląda na to, że amerykański zespół ma w planach kolejny projekt. Na YouTube zamieszczono filmik pokazujący zdecydowanie odmienną produkcję – Atlas. Najwyraźniej doszło do pomyłki, jako że materiał zdążył już zniknąć z kanału studia, choć – jak zawsze – internauci zdążyli nagrać i udostępnić kopie zwiastuna. Możecie go obejrzeć poniżej.

Na razie nie mamy żadnych informacji na temat produkcji, ale sam trailer zdradza wystarczająco wiele. Z tego co widać, Wildcard mocno zainspirował się wydanym w tym roku Sea of Thieves. Rozgrywka w Atlas będzie skupiać się na korsarskich aktywnościach znanych z dzieła Rare: żeglowaniu, poszukiwaniu ukrytych skarbów, walce z innymi załogami oraz ożywionymi szkieletami etc. Dojdzie do tego m.in. możliwość korzystania z wierzchowców na lądzie, a być może także tworzenia własnych statków od podstaw – wszystko utrzymane w stylu znanym z ARK: Survival Evolved.

Nieco wątpliwości budzi przynależność gatunkowa. Na pewno będzie to sieciowa gra akcji, ale czy otrzymamy tytuł MMO, czy też (co bardziej prawdopodobne) survival w stylu poprzedniej gry Wildcard – nie wiadomo. Na razie studio nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie. Być może Atlas zostanie zaprezentowany na jednej z nadchodzących konferencji branżowych (czyli gamescomie lub PAX).

Sea of Thieves plus ARK: Survival Evolved – czy tak wygląda następny projekt studia Wildcard? - Atlas – gra w stylu Sea of Thieves kolejnym projektem twóców ARK? - wiadomość - 2018-08-06
Sea of Thieves plus ARK: Survival Evolved – czy tak wygląda następny projekt studia Wildcard?

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej