Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka ATLAS (PC)

ATLAS

Piracka gra MMO, która stworzona została przez współtwórców gry ARK: Survival Evolved. Uczestnicy bawią się na ogromnej mapie świata, przeznaczonej maksymalnie dla 40 tysięcy osób.

Akcji | FPP | TPP | fantasy | sandbox | piraci | multiplayer | statki | kooperacja | MMO

Okładka ATLAS (PC)

data premiery gry:

gru2020

PC XONE

Atlas to niezwykle ambitna gra MMO z rozbudowanymi elementami survivalu. Produkcja jest utrzymana w pirackich klimatach i pozwala 40 tysiącom graczy eksplorować jeden, olbrzymi świat. Tytuł został stworzony przez deweloperów, którzy w przeszłości zajmowali się ARK: Survival Evolved, a obecnie są zrzeszeni w studiu Grapeshot Games. Gra została zapowiedziana podczas gali wręczenia nagród The Game Awards w grudniu 2018 roku.

Fabuła

W czasach magicznego „Złotego Wieku” Niebiańskie Imperia potrafiły tworzyć latające kontynenty, które utrzymywały się nad ziemią dzięki mocy pochodzącej z tajemniczego Serca Bogini. Był to czas, gdy ludzie żyli w pokoju z przeróżnymi magicznymi stworzeniami. Złoty Wiek jednak minął. Potężny przywódca o imieniu Xevos podjął próbę zjednoczenia ludzkości i rzucenia wyzwania innym istotom. Wojna, którą wywołał doprowadziła do strzaskania Serca i zniszczenia dawnego świata.

Mechanika

Atlas umożliwia graczom eksplorowanie rozległego świata o powierzchni kilkudziesięciu tysięcy kilometrów kwadratowych. Znajdziemy w nim kilkaset zróżnicowanych geograficznie wysp, pełnych wyzwań, skarbów i niebezpieczeństw. Produkcja pozwala graczom podbijać terytoria (z których można później ściągać podatki), budować własne statki (system za to odpowiedzialny jest bardzo rozbudowany i umożliwia dostosowanie wielu elementów okrętu) oraz fortece i zrzeszać się w mniejszych i większych grupach.

Możemy również walczyć z innymi – zarówno na lądzie, jak i morzu. Załogi statków mogą składać się z graczy, albo też bohaterów kontrolowanych przez AI (tych ostatnich można z czasem rozwijać). Produkcja umożliwia też dostosowanie wyglądu protagonisty (za pośrednictwem rozbudowanego kreatora postaci) oraz rozwijanie jego umiejętności – dostępne jest kilkanaście zróżnicowanych drzewek rozwoju i kilkaset zdolności (część z nich ma charakter aktywny i może zostać przypisana do klawiszy, inne oferują pasywne wzmocnienia).

Atlas wspiera także mody, umożliwiając graczom tworzenie własnych wysp, a nawet całych światów – wszystko dzięki potężnemu narzędziu Atlas Dev Kit.

Tryby gry

W Atlas możemy bawić się wyłącznie z innymi, w ramach sieciowej rozgrywki wieloosobowej.

Kwestie techniczne

Atlas posiada wysokiej klasy, trójwymiarową oprawę graficzną. W produkcji studia Grapeshot Games znajdziemy ładne, dobrze animowane modele postaci oraz szczegółowy, pięknie wykonany świat gry, który prezentuje się przyzwoicie zarówno na lądzie, jak i pod powierzchnią wody. Nie brakuje również zapierających dech w piersi krajobrazów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe ATLAS

12+

Wymagania sprzętowe ATLAS

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 100 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

ATLAS tonie - pirackie MMO traci graczy w szybkim tempie
ATLAS tonie - pirackie MMO traci graczy w szybkim tempie

wiadomość6 marca 2019

Pirackie MMO ATLAS tonie. Od premiery liczba graczy zmalała ponad czterokrotnie i nie wydaje się, aby trend spadkowy miał wkrótce ulec odwróceniu.

Zapowiedziano ATLAS – nowe pirackie MMO twórców ARK: Survival Evolved
Zapowiedziano ATLAS – nowe pirackie MMO twórców ARK: Survival Evolved

wiadomość7 grudnia 2018

Podczas gali wręczenia nagród The Game Awards zapowiedziano grę ATLAS. Jest to pirackie MMO, które trafi na konsolę Xbox One i komputery PC. Uczestnicy zabawy będą bawić się na ogromnej mapie świata, przeznaczonej maksymalnie dla 40 tysięcy osób. Za produkcję odpowiadają twórcy ARK: Survival Evolved.

Atlas – gra w stylu Sea of Thieves kolejnym projektem twórców ARK?
Atlas – gra w stylu Sea of Thieves kolejnym projektem twórców ARK?

wiadomość6 sierpnia 2018

Studio Wildcard przypadkiem zamieściło zwiastun jeszcze nieujawnionej gry, zatytułowanej Atlas. Zwiastun zdaje się prezentować produkcję łączącą rozgrywkę w stylu Sea of Thieves z elementami ARK: Survival Evolved.

PC
XONE