Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 05:58

Zapowiedziano ATLAS – nowe pirackie MMO twórców ARK: Survival Evolved

Podczas gali wręczenia nagród The Game Awards zapowiedziano grę ATLAS. Jest to pirackie MMO, które trafi na konsolę Xbox One i komputery PC. Uczestnicy zabawy będą bawić się na ogromnej mapie świata, przeznaczonej maksymalnie dla 40 tysięcy osób. Za produkcję odpowiadają twórcy ARK: Survival Evolved.

Jedną z niespodziewanych zapowiedzi gier podczas gali wręczenia nagród The Game Awards 2018 okazał się ATLAS. Jest to nowa produkcja twórców odpowiadających za ARK: Survival Evolved. Tytuł będzie niezwykle ambitnym pirackim MMO, które ma pozwolić na jednoczesną zabawę 40 tysięcy osób przemierzających wspólnie ogromną mapę świata. ATLAS pojawi się 13 grudnia na komputerach PC (Steam Early Access), a na początku przyszłego roku trafi na konsolę Xbox One w programie Xbox Game Preview. Co ciekawe, zwiastun gry, prawie identyczny do pokazanego dziś klipu, wyciekł do sieci blisko pół roku temu.

Przygodę w ATLAS rozpoczniemy skromnie, rekrutując załogę (także kontrolowaną przez AI), zbierając zasoby oraz budując pierwszy statek. Z czasem możemy zyskać kontrolę nad niewielkim terytorium, a następnie walczyć o wpływy z innymi drużynami piratów, łupić zebrane przez nich skarby oraz zdobywać forty. Akcję obserwować będziemy z perspektyw trzeciej i pierwszej osoby. Twórcy obiecują rozbudowany system walki wręcz oraz taktyczne bitwy morskie, setki odblokowywanych umiejętności, dziesiątki broni oraz bestii, w tym smoki, rekiny, hydry i potężne krakeny. Tytuł wspierać będzie mody oraz pozwalać na hostowanie własnych serwerów, z unikalnymi zasadami rozgrywki.

  1. Oficjalna strona ATLAS
  2. ATLAS w serwisie Steam