Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka ARK: Extinction (PC)

ARK: Extinction

Extinction to opracowane z myślą o pecetach trzecie duże rozszerzenie do ARK: Survival, czyli nastawionej na sieciowe rozgrywki gry survivalowej. DLC przenosi nas na Ziemię, gdzie możemy zwiedzać ruiny ludzkiej cywilizacji i walczyć z gigantycznymi bestiami znanymi jako Tytani.

To jest dodatek do gry ARK: Survival Evolved.

Akcji | science fiction | dinozaury | sandbox | survival | multiplayer | crafting

Okładka ARK: Extinction (PC)

data premiery gry:

6lis2018

PC

13lis2018

PS4 XONE

ARK: Extinction to wydany na platformę PC, PS4 i XONE dodatek do sieciowej, survivalowej gry akcji ARK: Survival Evolved. To trzecie rozszerzenie do tego tytułu, po Scorched Earth oraz Aberration. Wszystkie te produkcje opracowało Studio Wildcard.

Mechanika

Tworząc to DLC autorzy nie silili się na wprowadzanie żadnych radykalnych zmian do mechanizmów rozgrywki. Zamiast tego skoncentrowali się na przygotowaniu nowej zawartości. Dodatek pozwala po raz pierwszy udać się na Ziemię, pełną ruin ludzkiej cywilizacji i gigantycznych bestii znanych jako Tytani, przy których nawet najbardziej okazałe gatunki dinozaurów wydają się małe. Te potężne stworzenia może schwytać i wytresować. Pełnią one również role minibossów. Po pokonaniu ich wszystkich otrzymujemy okazję zmierzenia się z czymś jeszcze większym.

W wydanym na platformę PC, PS4 i XONE ARK: Extinction nie zabrakło również bardziej klasycznych dinozaurów. Wśród nich pojawia się syntetyczny gatunek znany jako Enforcer, potrafiący wspinać się po ścianach, wykonywać szybkie ruchy w bok (w praktyce jest to stare dobre „strafe’owanie”) oraz teleportować się na krótkie dystanse.

Innym nowym mieszkańcem świata gry jest gatunek nazwany Gasbag. Pełni on rolę muła, przydatnego do transportu ciężkich przedmiotów. Wsadzamy na niego ładunek, a następnie napełniamy jego ciało powietrzem, aż zaczynie przypominać balon. Następnie poprzez wypuszczanie zgromadzonego gazu możemy sterować jego lotem.

Nie zabrakło także nowych przedmiotów. Sterowane ręcznie drony umożliwiają nam bezpieczne przeprowadzanie zwiadów i oznaczanie wrogów. Do tych urządzeń możemy także podczepiać ładunek wybuchowy i np. wysyłać je w sam środek nieprzyjacielskiej bazy. Wykorzystujemy także balony do transportowania towarów, ale inni gracze mogą je stosunkowo łatwo zestrzelić, dlatego cenniejsze przesyłki lepiej dostarczać za pomocą wspomnianych dinozaurów typu Gasbag. Pojawia się również specjalna komora kriogeniczna, pozwalająca zamrażać i pomniejszać wytresowane zwierzęta, co mocno ułatwia ich transportowanie.

Zabawę uatrakcyjnia pojawianie się w świecie gry spaczonych artefaktów. Są one w stanie zainfekować dinozaury, które stają się wtedy znacznie bardziej agresywne i zaczynają zachowywać się jak część roju. Spaczeniu towarzyszy cenny surowiec, dzięki czemu otrzymujemy dynamicznie generowane misje, w których gromadzimy tę substancję, odpierając ataki przeobrażonych przez nią zwierząt.

Kwestie techniczne

ARK: Extinction oferuje podobny poziom wykonania co ARK: Survival Evolved. Dużą zaletą produkcji są ładne lokacje, mocno odbiegające od tego, co do tej pory mogli zobaczyć fani tej produkcji.

Warto wspomnieć, że Extinction jest dodatkiem niesamodzielnym, więc wymaga podstawowej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI ARK: Extinction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe ARK: Extinction

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Denuvo 5.2 złamane, ostatni dodatek do ARK: Survival Evolved i inne wieści
Denuvo 5.2 złamane, ostatni dodatek do ARK: Survival Evolved i inne wieści

wiadomość7 listopada 2018

Dziś piszemy o złamaniu najnowszej wersji oprogramowania Denuvo przez nową grupę crackerów, premierze finałowego dodatku Extinction do ARK: Survival Evolved oraz najnowszych sterownikach Intela. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

W DLC ARK Extinction udamy się na Ziemię
W DLC ARK Extinction udamy się na Ziemię

wiadomość20 czerwca 2018

Studio Wildcard zapowiedziało dodatek Extinction do ARK: Survival Evolved. Rozszerzenie pozwoli nam udać się na Ziemię i zmierzyć z gigantycznymi bestiami zamieszkującymi ruiny ludzkiej cywilizacji.

PS4
XONE
PC